• ŚWIETLICA

•        Świetlica szkolna

Świetlica jest czynna w godz. 7.00 -16.00 w dni, w których odbywają się zajęcia dydaktyczne oraz wychowawczo – opiekuńcze w szkole.

W świetlicy przebywają uczniowie klas  I- III i IV – VI pod opieką nauczycieli świetlicy. Mamy też miejsce przeznaczone dla najmłodszych, gdzie mogą wspólnie spędzać czas i odrabiać zadania domowe.

Dzieci uczestniczą również  w  różnych  zajęciach prowadzonych przez nauczycieli:

- aktywności plastycznej; poznawanie nowych i doskonalenie wcześniej poznanych technik plastycznych,  organizowanie wystaw prac dzieci,  wspólne  dekorowanie  sali,  udział w konkursach,

-  zajęciach  sportowo – zabawowych: stosowanie w szerokim zakresie różnorodnych rodzajów gier i zabaw (ruchowych, planszowych, wymyślonych przez dzieci),

- zajęciach czytelniczych; rozrywki umysłowe; krzyżówki, rebusy, zadania matematyczne itp.

Staramy się, aby czas spędzony w świetlicy szkolnej sprzyjał rozwijaniu zainteresowań dzieci. Szczególną uwagę na zajęciach świetlicowych zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej.

Dbamy o wdrożenie dzieci do przestrzegania przyjętych zasad zachowania się oraz reguł gier i zabaw.

Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, jak również zapewnienie opieki podczas odprowadzania dzieci do autobusów.