Aktualności

          • „Letnie opowieści z piasku i koloru” – ostatnie zadanie w projekcie „Rok Dziecięcej Kreatywności”

          •  

            Uczniowie zakończyli realizację ogólnopolskiego projektu „Rok Dziecięcej Kreatywności – interdyscyplinarne warsztaty terapeutyczne dla uczniów z SPE”, którego celem było wspieranie rozwoju dzieci poprzez działania twórcze, sensoryczne i integracyjne.

            Ostatnie zadanie projektowe pt. „Letnie opowieści z piasku i koloru” przeniosło uczestników w pełen barw i wakacyjnych inspiracji świat kreatywnej zabawy. Podczas zajęć uczniowie rozwijali wyobraźnię, sprawność manualną oraz kompetencje społeczne, tworząc prace plastyczne z wykorzystaniem piasku, kamyków, farb i różnorodnych materiałów sensorycznych.

            Warsztaty były okazją do rozmów o letnich marzeniach, podróżach i ulubionych wakacyjnych wspomnieniach. Dzieci z dużym zaangażowaniem tworzyły swoje „letnie opowieści”, ćwicząc jednocześnie koncentrację, współpracę i kreatywne myślenie.

            Udział w projekcie dostarczył uczniom wielu pozytywnych emocji, pozwolił rozwijać talenty oraz budować poczucie sprawczości i wiary we własne możliwości. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i ogrom twórczej energii podczas całorocznych warsztatów.

                                                                                   Koordynator projektu: Dominika Walczuk

          • Borowiackie gadanie

          • 25 maja br. w Książnicy Tucholskiej odbył się II Konkurs Gwary Borowiackiej "Chto by sia swoji mowy wyper ..." zorganizowany przez Borowiackie Towarzystwo Kultury w Tucholi i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego. Celami konkursu było: kształtowanie tożsamości regionalnej i lokalnej, popularyzacja borowiackiego dziedzictwa kulturowego, pogłębianie wiedzy na temat borowiackiej tradycji i pobudzanie aktywności twórczej. Jury oceniało: dykcję, wymowę, bogactwo językowe, autentyczność gwary, wartości poznawcze tekstu, oryginalność tematu lub tekstu, ogólny wyraz artystyczny, obycie sceniczne, kreatywność.

                     Wystąpiło 31 uczestników w 3 kategoriach wiekowych: klasy III - V, klasy VI - VIII szkół podstawowych, uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatu tucholskiego. Jury nagrodziło monologi, dialogi i scenki tematyczne.

                     Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów: Roksana Kelbratowska, Monika Kuffel i Anastazy Szulczyk z IV a oraz Martyna Chabowska i Szymon Papierowski z V a. Wystawili scenkę pt. "Na geburstak Mamusi". Miło mi ogłosić, że zdobyli I nagrodę w kategorii scenka tematyczna. Gratulacje! Jestem z Was dumna!

            Karolina Klinger-Grzona

          • „Polskie kwiaty przyniosły zwycięstwo naszej uczennicy”

          • Uczennica klasy 3a Szkoły Podstawowej w Cekcynie – Zosia Olszowa – odniosła wielki sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bo najpiękniejsze są polskie kwiaty”. Zosia zdobyła I miejsce, zachwycając jury swoją wyjątkową pracą plastyczną.

            Konkurs został zorganizowany w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”, w którym aktywnie uczestniczą uczniowie klas 3a i 2a naszej szkoły. Głównym celem przedsięwzięcia jest przybliżanie dzieciom walorów ziemi ojczystej, bogatej tradycji oraz polskiej kultury.

            Nagrodzona praca Zosi przedstawiała piękny, kolorowy wianek wykonany z kwiatów przygotowanych z różnych materiałów. Pomysłowość, staranność oraz kreatywne wykorzystanie wielu technik plastycznych sprawiły, że praca wyróżniła się spośród licznych zgłoszeń z całej Polski.

            Serdecznie gratuluję Zosi sukcesu i życzę kolejnych osiągnięć artystycznych!

                                                                                                                      M.Chmielewska

          • W baśniowym świecie Andersena

          •             W kwietniu br., z okazji rocznicy urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena, dla uczniów klas I-III  został ogłoszony w bibliotece szkolnej konkurs manualny na lalkę, kukiełkę, pacynkę przedstawiającą bohatera baśni pisarza. Wpłynęło 5 bardzo oryginalnych i kreatywnych prac, które oceniło jury w składzie: Pani Katarzyna Kiełpińska, Pani Iwona Kowalska i organizator Pani Karolina Klinger-Grzona. Wyniki zostały ogłoszone 15 maja i prezentują się następująco:

            I miejsce - Oliwier Mueller z klasy I c - Brzydkie kaczątko

            II miejsce - Kacper Mueller z klasy I c - Pan Ropucha

            III miejsce - Veronika Gierszewska z klasy I a - Calineczka oraz Amelia Borta z klasy Ic - Mała syrenka

            wyróżnienie - Urszula Myślińska z klasy II a - Brzydkie kaczątko

            Uczestnicy otrzymali dyplom oraz nagrody książkowe. Gratuluję!

            Karolina Klinger-Grzona

          • Zajęcia z zakresu strzelectwa sportowego

          • W naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia z zakresu strzelectwa sportowego, które poprowadził instruktor z HKS VIS Tuchola – Łukasz Walczuk. Spotkanie było doskonałą okazją do poznania zasad bezpiecznego posługiwania się bronią sportową oraz podstaw technik strzeleckich.

            Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość zdobycia wiedzy teoretycznej dotyczącej bezpieczeństwa, budowy broni oraz zasad obowiązujących na strzelnicy. Następnie uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w praktyce pod czujnym okiem instruktora.

            Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i dostarczyły uczestnikom wielu pozytywnych emocji. Była to nie tylko ciekawa forma aktywności, ale również lekcja odpowiedzialności, koncentracji i opanowania.

            Serdecznie dziękujemy Panu Łukaszowi Walczukowi za przeprowadzenie inspirujących zajęć i podzielenie się swoją wiedzą oraz doświadczeniem.

          • Spotkanie z doradcami zawodowymi.

          • W naszej szkole odbyły się zajęcia dla uczniów klas siódmych prowadzone przez doradców zawodowych z Powiatowy Urząd Pracy w Tucholi- Panią Lucynę Czapiewską oraz Pana Macieja Kozłowskiego. Spotkanie miało na celu przybliżenie młodzieży zagadnień związanych z planowaniem ścieżki edukacyjno-zawodowej oraz specyfiką współczesnego rynku pracy.

            Podczas spotkania uczniowie poznali zakres działań Powiatowy Urząd Pracy w Tucholi, a także dowiedzieli się, jak wygląda lokalny rynek pracy i jakie umiejętności są szczególnie cenione przez pracodawców. Prowadzący zwrócili również uwagę na znaczenie odpowiedniego planowania ścieżki kariery oraz rolę doradcy zawodowego w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących przyszłości.

            Przekazane treści stanowiły cenne źródło wiedzy i przyczyniły się do poszerzenia świadomości uczniów w zakresie podejmowania odpowiedzialnych i planowych decyzji dotyczących ich przyszłości.

            Dziękujemy Pani Lucynie Czapiewskiej oraz Panu Maciejowi Kozłowskiemu za przeprowadzenie wartościowych zajęć i inspirujące spotkanie z młodzieżą.

          • Grupa teatralna w naszej szkole.

          • W tym roku w klasie 3b zawiązała się grupa teatralna. Czternaścioro uczniów wyraziło chęć  wcielenia się w role bohaterów wierszy Jana Brzechwy.  Przygotowania i próby odbywały się po lekcjach. Na tych spotkaniach dzieci pozostawały z wielką chęcią. Śmiechu i skupienia było po równo 😉 W końcu w marcu, kiedy już udało się zebrać wszystkich aktorów w jednym dniu w szkole ( z powodu przeziębień to wcale nie było łatwe) zrobiliśmy występ dla przedszkolaków. Po premierze czekały uczniów jeszcze
            3 występy, gdyż teatrzyk pt. ”Wesoły świat Jana Brzechwy” był odgrywany w naszej sali,
            a do środka mogły wejść jednoczenie tylko dwie klasy.  Wszystkim się bardzo podobało, gdyż mali widzowie słuchali z wielką uwagą i zaciekawieniem. Po każdym skończonym przedstawieniu był zagadki wierszykowe Tuwima dla publiczności. Na dowód uznania aktorzy za każdym razem byli obdarowani słodkościami 😊, które najczęściej znikały tuż po występie, gdyż bardzo występ bardzo wyczerpuje „baterie”😉 .

            Planujemy jeszcze udać się z przedstawieniem do Dziennego Domu Pomocy i umilić czas naszym sąsiadom z Ośrodka Jarzębina. Ale to dopiero w czerwcu.

            W sali 26  nadal są kolorowe dekoracje i kurtyna, która czeka na kolejną publiczność….

            Aktorzy:

            Marta Górecka – Prowadząca, narrator

            Barbara Fromm- Prowadząca, narrator

            Irmina Prądzyńska - Samochwała

            Anastazja Bona - Leń

            Apolonia Wakarecy - Skarżypyta

            Zuzanna Ordza  - Kłamczucha

            Amelia Kuffel – Kłamczucha, Żuk

            Iga Dudek - Kłamczucha

            Laura Borowa – Kłamczucha, Żuraw

            Natalia Klunder – Biedronka

            Lena Kotyńska – Muchomor

            Hanna Rydzkowska – Kaczka Dziwaczka

            Łucja Szulczyk – Czapla

            Magdalena Augustyńska – Żaba

            Gabriel Przybysz – Doktor, Kupiec

            Elżbieta Sawicka – opiekun grupy 😊

          • Wielki sukces naszych najmłodszych piłkarzy - II miejsce w Finale Wojewódzkim Pucharu Tymbarku U8

          • Z ogromną dumą informujemy, że reprezentacja naszej szkoły osiągnęła wspaniały sukces podczas Finału Wojewódzkiego Turnieju o Puchar Tymbarku w kategorii wiekowej U8, zdobywając II miejsce w województwie!

            Nasi najmłodsi zawodnicy pokazali ogromne zaangażowanie, waleczność oraz sportowego ducha. Przez cały turniej drużyna prezentowała bardzo wysoki poziom gry, odnosząc kolejne zwycięstwa i awansując aż do wielkiego finału. Jedyną drużyną, która okazała się lepsza, była Szkoła Podstawowa nr 8 w Toruniu.

            Każdy mecz dostarczał wielu emocji, a nasi zawodnicy udowodnili, że potrafią rywalizować z najlepszymi drużynami w województwie. Szczególne uznanie należy się całemu zespołowi za wzorową współpracę, determinację oraz ambitną postawę na boisku.Naszą szkołę reprezentowali: Oliwier, Kacper, Tymoteusz, Tomasz, Fabian, Maciej oraz Tymon.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerom tego wyjątkowego osiągnięcia. Zdobycie tytułu wicemistrzów województwa to ogromny sukces i powód do dumy dla całej społeczności szkolnej.Dziękujemy również rodzicom i kibicom za wsparcie oraz gorący doping podczas całego turnieju.

            Brawo drużyna! Życzymy kolejnych sukcesów sportowych i dalszego rozwijania piłkarskich pasji!

          • Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Była to wyjątkowa okazja do przypomnienia sobie wartości patriotycznych oraz znaczenia wolności, jedności i odpowiedzialności za ojczyznę.

            Program artystyczny został przygotowany przez uczniów klas 2c, 4a oraz 7c, którzy zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony temu ważnemu świętu narodowemu. Podczas występu nie zabrakło patriotycznych wierszy, pieśni oraz krótkich scenek historycznych, które przybliżyły społeczności szkolnej wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.

            Uczniowie klasy 2c przygotowali również taniec do utworu Tańczymy i śpiewamy dla naszej Polski, który był miłym elementem uroczystości.

            Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie akademii, dzięki której mogliśmy wspólnie uczcić to ważne święto narodowe.

          • Pierwszoklasiści z wizytą w bibliotece

          • "Książka nas uczy, książka cieszy, czasem zadziwi nas niemało,

            albo po prostu tak rozśmieszy, jakby się dobry żart słyszało"

            Hanna Łochocka

                     8 maja obchodzimy Dzień Bibliotek i Bibliotekarza, z tej okazji uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami odwiedziły bibliotekę. Porozmawialiśmy o zasadach wypożyczania książek, o tym, jak je szanować. Dzieci złożyły przyrzeczenie, że o książki będą dbały. Uczniowie otrzymali pierwszą lekturę do przeczytania, dyplom młodego czytelnika oraz bilet powrotny do biblioteki. Serdecznie zapraszam nowych czytelników.

            Karolina Klinger-Grzona

          • Konkurs ekologiczny ,,Wiedzę mam, więc dbam”

          • 29 kwietnia odbyła się w naszej szkole I edycja konkursu z wiedzy ogólnej przyrodniczo - ekologicznej dla uczniów naszej gminy ,,Wiedzę mam, więc dbam”. Z ramienia patronatu honorowego Nadleśnictwa Tuchola gościliśmy Specjalistę Służby Leśnej do spraw użytkowania lasu Rafała Prussa.  Konkurowało ze sobą 23 uczniów ze Szkół Podstawowych                                          w Cekcynie, Iwcu i Zielonce w trzech kategoriach wiekowych. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, zacięcie rywalizowali ze sobą. W następujących kategoriach nagrody otrzymali:

            Uczniowie klas 1
             I  miejsce -  Pola Galewska – SP Iwiec
            II miejsce - Oliwia Fierek – SP Iwiec
            III miejsce Ex aequo - Emil Lipiński – SP Cekcyn i Michalina Szefler – SP Iwiec
             

            Uczniowie klas 2
             I miejsce - Liliana Olszowa – SP Cekcyn
            II miejsce - Helena Musielak – SP Iwiec
            III miejsce - Anna Szmajda – SP Iwiec
             

            Uczniowie klas 3
             I miejsce -  Barbara Fromm – SP Cekcyn
            II miejsce - Artur Meyer – SP Zielonka
            III miejsce Ex aequo -  Seweryn Gliniecki – SP Iwiec i Zofia Olszowa – SP Cekcyn

            Jesteśmy dumni, że możemy wspierać rozwój intelektualny młodych ludzi i obserwować                      ich sukcesy na tak wysokim poziomie. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom                                i uczestnikom konkursu i życzymy dalszych osiągnięć. Ogromne podziękowania kierujemy do nauczycieli i opiekunów wszystkich uczniów biorących w nim udział. Zapraszamy za rok.

            Beata Haffke, Elżbieta Sawicka, Marta Jeżewska - Duraj

          • WIOSNA W ROZKWIECIE- KWIATY MARZEŃ

          • Wraz z nadejściem wiosny w naszej szkole zrealizowaliśmy kolejne zadanie w ramach projektu „Rok Dziecięcej Kreatywności – interdyscyplinarne warsztaty terapeutyczne dla uczniów z SPE”. Warsztaty o tematyce wiosennej dostarczyły uczniom wielu radości
            i inspiracji.

            Podczas zajęć dzieci miały okazję rozwijać swoją kreatywność, wykonując różnorodne prace plastyczne związane z budzącą się do życia przyrodą – powstały kolorowe kwiaty oraz prace inspirowane wiosennym krajobrazem.

            Warsztaty były również doskonałą okazją do rozmów o zmianach zachodzących
            w przyrodzie oraz znaczeniu dbania o środowisko. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych aktywnościach, wykazując się pomysłowością
            i umiejętnością współpracy w grupach.

            Projekt realizują uczniowie podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy szkolnej oraz na zajęciach rewalidacyjnych.

            Koordynator projektu:
            Dominika Walczuk

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa w Cekcynie
        • Szkoła Podstawowa (52) 33 47 129 nr. stacjonarny SP Cekcyn
          sekretariat ul. Szkolna 8 tel.531692004
          sekretariat ul. Szkolna 41a tel. 533321509
        • Szkoła Podstawowa ul. Szkolna 8, 89-511 Cekcyn

          Szkoła Podstawowa ul. Szkolna 41a, 89-511 Cekcyn
          Poland
        • W Szkole Podstawowej w Cekcynie powołano inspektora ochrony danych, który jest dostępny pod adresem e-mail: iod.spcekcyn@cekcyn.pl.
          Do IOD należy kierować tylko sprawy związane z przetwarzaniem Państwa/uczniów danych przez Szkołę w tym sprawy dotyczące realizacji praw osób, których dane dotyczą w zakresie dostępu do swoich danych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, czy sprzeciwu na ich przetwarzanie.
      • Logowanie