• ,,SZACHY Z JANUSZEM KORCZAKIEM”

•         22 kwietnia 2024 r. w Bysławiu odbył się  I Powiatowy Turniej Szachowy pod hasłem “SZACHY Z JANUSZEM KORCZAKIEM” dla uczniów szkół podstawowych. Organizatorem turnieju byli: UKS KADET działający przy Szkole Podstawowej w Bysławiu i Szkoła Podstawowa w Bysławiu. Podczas rozgrywek obwiązywał system: szwajcarski 7 rund, tempo gry 10 minut +5 sekund na ruch dla zawodnika.
            Najlepsi z Naszej szkoły okazali:

- w kategorii klas 1-3  dziewcząt: Martyna Marczak zajęła 2 miejsce

Aleksandra Kamińska zajęła 4 miejsce

- w kategorii klas 1-3  chłopców: Tomasz Smigiel zajął 2 miejsce

- w kategorii klas 4-6 chłopców: Bartłomiej Hoffmann 4 miejsce

-  w kategorii klas 6 -8 dziewcząt: Lena Dampc zajęła 1 miejsce

Zofia Kołodziejczak  zajęła 4 miejsce

- w kategorii klas 6-8 chłopców: Ziółkowski Marcel zajął 4 miejsce

Remigiusz Maniowski zajął 4 miejsce

Naszą Szkołę reprezentowali:

Natan Recki, Kajetan Borta, Bartosz Romanowski, Tomasz Smigiel, Ksawery Zalewski,   Aleksandra Kamińska, Martyna Marczak, Aleksander Romanowski, Ludwik Sawicki,  Bartłomiej Hoffmann, Lena Dampc, Zofia Kołodziejczak,  Aleksander Miłaszewski, Stanisław Rychłowski, Remigiusz Maniowski, Nikodem Gackowski, Eryk Lipkowski i Marcel Ziółkowski.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Elżbieta Sawicka

• Wycieczka do Warszawy

• Od środy 17 kwietnia do piątku 19 kwietnia uczniowie klas ósmych wraz z wychowawczyniami i panią Gosią gościli w Warszawie.Udało się zwiedzić sporo atrakcji - Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, Zamek Królewski, Starówkę, Pałac Kultury i Młodzieży, Stadion Narodowy, Łazienki Królewskie, pomnik Małego Powstańca i Grób Nieznanego żołnierza. Obowiązkowo zakupy w Złotych tarasach. Czas zapełniony po brzegi. Wyjazd bardzo udany!

• Festiwal Nauki

• W NowodworkuW środę 10 kwietnia 16-osobowa grupa ósmoklasistów brała udział w XII Nowodworskim Festiwalu Nauki zorganizowanym w Liceum Ogólnokształcącym im. Bartłomieja Nowodworskiego w Tucholi. Uczestniczyli w dwóch lekcjach pokazowych, mieli okazję zwiedzić szkołę oraz poznać profile w klasie pierwszej i zasady rekrutacji.

• Rekrutacja 2024/2025

• Drodzy Rodzice!

15 kwietnia rozpoczyna się czas składania wniosków dla kandydatów do klas pierwszych. Bardzo prosimy o czytelne wypełnienie wniosku, który można pobrać jako załącznik do niniejszej wiadomości. Do dyspozycji macie Państwo dwa wzory: dla dzieci mieszkających w obwodzie szkoły lub poza nią. Formularze dostępne będą również w wersji papierowej w sekretariacie szkoły, przedszkola oraz u nauczycielek, które w tym roku szkolnym prowadzą grupy zerówkowe.

Na wnioski czekamy do 6 maja!