• ,,Bezpiecznie pomagam w gospodarstwie rolnym’’

•        W piątek (16.05.2024r.) w naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjno – informacyjne pt. ,,Bezpiecznie pomagam  w gospodarstwie rolnym”. Spotkanie organizowane było przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) w Sępólnie Krajeńskim, które poprowadziła pani Monika Senska. W materiałach edukacyjnych omówione zostały zasady bezpieczniej pracy oraz sposoby minimalizowania ryzyka wystąpienia wypadku podczas pracy rolniczej.

W spotkaniu brały udział klasy: 7a i 7b. Pani Monika przeprowadziła pogadankę  i  dyskusję na temat prac wykonywanych w gospodarstwach. Następnie przedstawiony został  film  i prezentacja na temat bezpiecznego pomagania w gospodarstwie rolnym. Na koniec był test, który wyłonił zwycięzców. Pięcioro  uczniów z najwyższą liczbą punktów otrzymało nagrody rzeczowe.

Gratulujemy !!!

• Wyjazd do teatru

• W sobotę 27 kwietnia br. uczniowie klas ósmych ze Szkoły Podstawowej z Cekcyna  i Iwca wraz z wychowawczyniami - paniami Izabelą Kamecką, Karoliną Klinger-Grzoną, Moniką Janiak i Sylwią Krawczyk  wybrały się do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni na musical na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego pt. Wiedźmin.Bilety zostały opłacone z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Cekcynie, za co serdecznie dziękujemy. Uczniowie pokryli koszty przejazdu.  Wyjechaliśmy o 15.30, po przyjeździe udaliśmy się po bilety i chwilę spędziliśmy na nadmorskiej promenadzie. O godz. 19.00 rozpoczął się spektakl opowiadający przygody tytułowego wiedźmina Geralta z Rivii. Wraz z nim, jego koniem Płotką i bardem  Jaskrem kroczyliśmy przez fantastyczne krainy, poznając wykreowanych bohaterów. Musical przepełniony był świetnie zaaranżowanymi scenami zbiorowymi, przepełnionymi muzyką i akrobacją. Trwał 3 i pół godziny z przerwą. Do domu wyruszyliśmy o 22.30, na miejscu byliśmy 0 1.00. Bardzo dziękujemy za zorganizowanie wyjazdu.

• DZIEŃ STROJU LUDOWEGO

• Z okazji zbliżającego się Dnia Stroju Ludowego uczniowie z klasy 1a i 3a z wychowawczyniami przygotowali tematyczną fotobudkę. W tych dniach realizowaliśmy kolejne z zadań Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Było to nowe wydarzenie dla naszej społeczności szkolnej, poświęcone rodzimej kulturze ludowej. Nasz folklor może się pochwalić pięknym strojem. Liczne zdobienia, detale i kolorystyka mogą przyprawiać o zazdrość niejedną współczesną kreację. Wydarzenie to było okazją do kształtowania postaw patriotycznych, szacunku do własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej. Zwieńczeniem niezapomnianych chwil były pamiątkowe zdjęcia.
            Warto kultywować tradycje naszych przodków, uwrażliwiać na piękno, historię, folklor i tradycje regionu, oraz poczucie dumy z bycia Polakiem.