• Noś odblask – świeć przykładem !

•      30.01.2024 roku odbyła się w GOK- u mini gala wręczenia nagród i podsumowanie akcji „Noś odblask – świeć przykładem”. Konkurs był przeznaczony dla wszystkich dzieci i uczniów z terenu Gminy Cekcyn. Na galę przbyły przedszkolaki wraz z rodzicami i uczniowie oraz pan Piotr Gackowski dyrektor Szkoły Podstawowej w Cekcynie.

Celem akcji jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Oto wyniki naszego konkursu:

I kategoria (przedszkolaki):

1 miejsce: Jan Witkowski

2 miejsce: Weronika Smigiel

3 miejsce: Szymon Smigiel

Wyróżnienie: Mateusz Smigiel i Adam Fułat

II kategoria (klasy 1 - 4):

1 miejsce: Mikołaj Woziński

2 miejsce: Bartosz Hippler

3 miejsce: Tomasz Smigiel

Wyróżnienie: Laura Borowa

III kategoria (klasy 4 - 8):

1 miejsce: Zuzanna Synakiewicz

2 miejsce: Lena Dzwonkowska

3 miejsce: Wiktoria Kamecka

Wyróżnienie: Daria Kwiatkowska

Naszą  akcję i konkurs wspierali:

- Bank Spółdzielczy w Koronowie odział w Cekcynie,

- Urząd Gminy w Cekcynie,

- Park Wodny w Świeciu nad Wisłą,

- Park17 w Bydgoszczy,

- Rada rodziców.

Noszenie elementów odblaskowych jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy jest ciemno i panuje zła widoczność. Jeśli pieszy jest słabo widoczny na drodze, łatwiej może zostać potrącony przez samochód. Mały element odblaskowy na ubraniu, plecaku, torbie może uratować zdrowie a nawet życie mówią organizatorzy konkursu.

Noś odblask - świeć przykładem  !!!

Paulina Klinger-Budnik

• „Herbatka i kawka dla Seniora”

•  Już po raz drugi uczniowie realizujący projekt „Piękna Nasza Polska Cała” zorganizowali w swoich klasach zbiórkę kaw i herbat na zimowe wieczory dla Klubu Seniora „Cisowianie”. Seniorzy bardzo się ucieszyli z otrzymanego podarunku od klasy 1a i 3a. Widać było u nich wzruszenie w oczach, gdy składaliśmy im życzenia z okazji nowego roku oraz zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Były to dla nas miłe chwile, które pokazały, że wiele nas łączy. Umówiliśmy się na wspólną herbatkę.

Dziękujemy Rodzicom, którzy przyczynili się do sukcesu naszej akcji.

M.Chmielewska i E.Galińska

• SZKOLNE JASEŁKA

Jak obyczaj każe stary, według ojców naszych wiary, chcemy złożyć Wam życzenia z dniem Bożego Narodzenia. Niech ta Gwiazdka Betlejemska, która wschodzi tuż po zmroku, da Wam szczęście i pomyślność w nadchodzącym Nowy Roku…

W środę 20 grudnia 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się szkolne jasełka zorganizowane przez wychowawców i uczniów Szkoły Podstawowej w Cekcynie. Spektakl pod tytułem „DZISIAJ W BETLEJEM” został przygotowany przez gospodarzy miesiąca, uczniów z klasy 2b i 3a pod opieką Marty Szwemin i Eweliny Galińskiej.

Jasełka to polska tradycja teatralna o korzeniach religijnych głęboko zakorzeniona w kulturze
             i historii Polski. Scenariusz jasełek zawierał najważniejsze wydarzenia związane z celebracją  narodzin Jezusa Chrystusa. Głównymi postaciami w przedstawieniu byli: Maryja, Józef, dzieciątko, pasterze, aniołowie, trzej królowie, Herod, Hetman i diabeł.  Uczniowie zaśpiewali przepięknie kolędy, które wprowadziły zgromadzonych w atmosferę pokoju, ciepła
            i podniosłego nastroju. Wydarzenie to było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, zadumy i refleksji. Organizatorzy dołożyli wielu starań aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

E.G

• KONKURS PLASTYCZNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• W miesiącu grudniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny z języka angielskiego dla klas V-tych pt:”My English Dictionary”. Autorzy prac zostali nagrodzeni dyplomami, książkami i słodkim upominkiem.

Wyniki konkursu:

I miejsce: