• Konkurs ortograficzny

• We wtorek 6 lutego w Liceum Ogólnokształcącym im. Bartłomieja Nowodworskiego po 5 latach przerwy odbył się XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny o Pióro Starosty. Naszą szkołę reprezentowali Beata Gliniecka z klasy 7 A, Natalia Nowakowska z 7 B i Michał Budnik z 8 B.

Zmierzyli się z bardzo trudnym tekstem pełnym pułapek ortograficznych.W piątek 9 lutego odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów i nagród w dwóch kategoriach - szkół podstawowych i ponadpodstawowych - z udziałem przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Tucholi, organizatorów, członkiń jury, uczniów i nauczycieli. W każdej kategorii przyznawano 3 wyróżnienia i 3 miejsca. Miło mi ogłosić, że I miejsce wśród uczestników ze szkół podstawowych zajęła Natalia Nowakowska. Otrzymała tytułowe pióro oraz wiele wartościowych nagród. Gratulacje!

KKG

• Bezpieczne ferie

• W czwartek 8 lutego uczniowie klas siódmych i ósmych mieli okazję posłuchać rad i wskazówek dotyczących zachowania bezpieczeństwa w czasie zbliżających się ferii zimowych. Lekcję prowadzili ratownicy wodni Jakub Zbilski, Karol Klunder i Janusz Kozielecki z Grupy Prewencyjnej WOPR Bory Tucholskie. Uczniowie potrenowali także elementy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dziękujemy za ważne informacje.

• Odblaski rozdane

•       Konkurs  "Noś odblas - świeć przykładem'' zakończył się, jednak my w dalszym ciągu namawiamy do uczestniczenia w akcji. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

Pamiętajmy, że niewielki element odblaskowy może uratować nam zdowie a czasami nawet  życie, ponieważ dzięki niemu jesteśmy widoczni dla kierującego z odległości, która daje kierowcy czas na zmniejszenie prędkości i bezpieczne wyminięcie pieszego. W związku z tym we czawrtek i w piątek tuż przez feriami były rozdawane odblasowe zawieszki.

Pamiętaj!

Noś Odblaski - Świeć Przykładem!

Dopilnuj, aby Twoi bliscy także je nosili.

Paulina Klinger-Budnik