• Wyjazd do kina Wrzos

          • Dnia 23.09.2021r.  uczniowie klasy V a  i V b wraz z  wychowawcami  i p. Patrycją pojechali do kina Wrzos w Świeciu na projekcję filmu „Wielka Mała Stopa 2”. Każda wycieczka odpowiednio zaplanowana i zorganizowana stwarza okazję do wyzwolenia wielostronnej aktywności dzieci, dostarcza nowych doświadczeń.

            Cele i założenia programowe wycieczki to:

             - kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej,

             - kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz w środkach transportu,

             - integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej,

            - poznanie nowych miejsc z zakresu kultury w regionie (kino).

            „Wielka Mała Stopa 2” - pamiętacie Adama, który odkrył, że jego zaginiony ojciec jest potomkiem legendarnego Yeti? Okazało się, że Adam też odziedziczył po nim niesamowite zdolności, które teraz bardzo mu się przydadzą. Jego tata, który dzięki wielkiej popularności pomaga chronić przyrodę, wyrusza na ratunek mieszkańcom dalekiego rezerwatu. Tutejsze zwierzęta zagrożone są wyginięciem, bo bezduszne szefostwo wielkiej firmy paliwowej zamierza w samym środku puszczy zbudować wielką fabrykę. Od wyjazdu ojciec nie daje znaku życia, więc Adam zbiera swoją rodzinę i kosmatych przyjaciół z niedźwiedziem Burym i szopem Huncwotem na czele, by wyruszyć z misją ratunkową. To, co odkryją w dalekiej puszczy, zjeży im włos na głowie i futro na grzbiecie. Będą musieli użyć wszystkich swych ludzkich i zwierzęcych talentów, aby pokonać intruzów, odnaleźć zaginionego ojca i ocalić rezerwat. Gdy świat jest w potrzebie może liczyć na Adama i jego nietypową rodzinkę! Nie ważne czy jesteś mały, wielki, kosmaty czy zupełnie bezwłosy, jeśli masz odwagę, fantazję i jesteś trochę zwariowany, możesz dokonać wielkich rzeczy i przeżyć niesamowitą przygodę.

            Film dostarczył uczniom dużą dawkę zabawy i pozytywnych emocji. Po zakończeniu filmu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Po obejrzeniu seansu filmowego czekała na nas jeszcze jedna atrakcja -  McDonald. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

          • Sprzątanie świata

          • „Akcja Sprzątanie Świata – Polska 2021” jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczniowie uczęszczający do małej świetlicy wraz z Panią Patrycją  wzięli udział w tej akcji i posprzątali teren wokół szkoły. Każdy uczeń otrzymał worek na śmieci i jednorazowe rękawiczki. Wśród zebranych śmieci znalazły się szklane i plastikowe butelki po napojach czy opakowania z tworzyw sztucznych po jedzeniu. To dowód na to, że niefrasobliwie zaśmiecamy środowisko naturalne bez refleksji, iż wyrzucane odpady stanowią zagrożenie zarówno dla natury, jak i dla każdego z nas.  Hasło tegorocznej Akcji brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”.

            W Akcji Sprzątanie Świata – Polska 2021 nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. W ramach tegorocznej edycji chcemy również podpowiadać, jak poprawnie organizować akcje terenowe. Wiedzą niepodważalną jest bowiem, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie.

          • Z rozwagą w lesie!

          • W miniony wtorek uczniowie klas I-III mieli okazję spotkać się z p. Sylwią Lawrenz, Specjalistką ds. Gospodarki Leśnej, pracownikiem Nadleśnictwa Trzebciny. Pani Sylwia przybliżyła uczniom bardzo aktualny temat  dotyczący grzybów jadalnych i niejadalnych. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie, które grzyby są bezpieczne dla naszego organizmu, a które powinniśmy zostawiać
            w lesie i dlaczego. Pani Sylwia wskazywała cechy różniące grzyby, głównie tych okazów, które na pozór wyglądają podobnie i łatwo je ze sobą pomylić. Uczniowie poznali również kodeks grzybiarza i przypomnieli sobie zasady zachowania w lesie. Na pamiątkę otrzymali odblaski z logiem nadleśnictwa, które będą pomocne w czasie podróży do szkoły, głównie w okresie jesienno – zimowym.

          • Mała świetlica wita nowy rok szkolny !!!

          •  

            Uczniowie małej świetlicy w ramach powitania nowego roku szkolnego 2021/22 napisali kolorową kredą ,,Witamy rok szkolny 2021/22”. Napis został wykonany przed wejściem do szkoły na kostce brukowej przez uczniów klas I i II, którzy uczęszczają do małej świetlicy. Podczas samego rysowania grupa świetnie się bawiła i jednocześnie integrowała.

          • PODWÓRKO NIVEA

          • Kochani,ruszyło głosowanie w konkursie NIVEA, w którym bierzemy udział.

            Do wygrania jest 1 z 15 podwórek zabaw. Szansa na wygraną pojawi się, gdy wszyscy będziemy systematycznie głosować i zaangażujemy naszych uczniów oraz ich rodziny.

            Poniżej podsyłam link do głosowania:

            Ranking (nivea.pl)

             

            Na samym początku należy odszukać naszą miejscowość (Cekcyn), później przejść przez krótki etap rejestracji i kliknąć GŁOSUJ!

            Każdy może oddać codziennie 1 głos, są one aktualizowane i weryfikowane z opóźnieniem nie dłuższym niż 48h.

            Głosowanie trwa do 15 lipca 2021r. do godz. 15:00!

            Zachęcamy wszystkich do rozpowszechniania akcji oraz wspólnej walki o miejsce na podium!:)

          • RODZINNY KONKURS  EKO-OZDOBA WIELKANOCNA

          • RODZINNY KONKURS  EKO-OZDOBA WIELKANOCNA

                 We wtorek  4 maja  w małej świetlicy  zostały ogłoszone wyniki rodzinnego konkursu  "Eko – ozdoba wielkanocna"  dla uczniów klas I – III.

            Prace, które wpłynęły, zostały ocenione przez 3-osobowe jury.

            Konkurs miał na celu poszerzenie świadomości ekologicznej związanej z prawidłową segregacją odpadów, rozwój wiedzy w dziedzinie pozyskiwania surowców wtórnych oraz możliwości ich ponownego wykorzystania, propagowanie proekologicznych działań mających na celu prawidłową segregację odpadów oraz rozpowszechnianie wiedzy w zakresie recyklingu i odzysku.

            Prace zostały wystawione na korytarzu szkolnym. Każdy z członków jury  przyznawał od 0 do 10 punktów, biorąc pod uwagę estetykę wykonania, sposób, wykorzystane materiały, kreatywność i oryginalność pracy. Do wykonania prac konkursowych mogły być wykorzystane głównie surowce wtórne, tj. gazety, tektury (np. wytłoczki po jajkach), opakowania plastikowe (np. butelki PET), nakrętki, kapsle, puszki aluminiowe i metalowe. Możliwe również  było wykorzystanie materiałów pochodzenia naturalnego, tj. słoma, ziarna, skorupki jaj.

            Oto wyniki:

            I miejsce zajęła Martyna Klunder  kl. Ic

            II miejsce zdobył Franciszek Pękała kl. Ic

            III miejsce uzyskała Nikola Pietrzak kl. Ic

            Wyróżnieniem zostali nagrodzeni:

            Marcelina Wilkowska kl. III a

            Magdalena Jonczyńska kl. I a

            Jakub Barwik kl. I c

            Helena Zakrzewska kl. I c

            Melania Sierosławska kl. II c

            Bartosz Behrendt kl.  III a

            Artur Mróz kl. I b

            Bartłomiej Hoffmann kl. I c

            Alehandra Ziółkowska - Funez kl. I c

            Zuzanna Kamecka kl. IIb

            Joanna Łepek kl. IIc

            Gratulujemy !!!

          • Konsultacje Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia

          • Informujemy, że 27 kwietnia 2021 r. odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa kujawsko-pomorskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

            Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski.

            Konsultacje Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

            Dyskusje prowadzone w ramach konsultacji, podzielone są na sześć obszarów tematycznych; edukacja i szkolnictwo wyższe, rynek pracy i przedsiębiorczość, społeczeństwo obywatelskie i kultura, polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa, zdrowie i sport oraz ekologia i klimat.

            Konsultacje dla woj. kujawsko-pomorskiego rozpoczną się 27 kwietnia br. od godz. 17:00. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem: https://liblink.pl/OWIFqdLUk9 Zapisów na wydarzenie można dokonywać do 26 kwietnia (poniedziałek) do godziny 12:00. Konsultacje z powodu pandemii będą odbywać się zdalnie, w formie wideokonferencji.

            Więcej informacji na temat konsultacji znajduje się na oficjalnej stronie konsultacji https://liblink.pl/7utINUMCdC Każdy uczestnik spotkań konsultacyjnych otrzyma certyfikat potwierdzający udział w pracach nad stworzeniem projektu Strategii RP na Recz Młodego Pokolenia.

            Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem - pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi.

        • Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka:)
          • Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka:)

          • W marcu postanowiliśmy dołączyć do akcji zbierania nakrętek na rzecz Michała Olszewskiego. Zbiórkę poprzedziła lekcja uświadamiająca sens takich zbiórek. Dzieci dowiedziały się co dzieje się z zebranymi nakrętkami i w jaki sposób płyną z tego korzyści dla zbierającego. Każdy uczeń wrzucił do cekcyńskiego serduszka zgromadzone przez sienie nakrętki. Niektórzy mieli ochotę przynieść do szkoły wielki worek, ale na prośbę wychowawcy ograniczyli się z ilością. Duże worki obiecali przywieźć z rodzicami po lekcjach:)

            Na tym nie koniec! Czas nauki zdalnej przeznaczyliśmy na kolejną zbiórkę i zgromadzone nakrętki ponownie zaniesiemy do naszego serduszka w maju :)

            klasa 1c z wychowawczynią i p. Beatą

             

          • FLAGI KRAJÓW ŚWIATA

          • W czwartek 4 marca w "Małej świetlicy"  zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego "FLAGI KRAJÓW ŚWIATA"  dla uczniów klas I – III.

            Wpłynęło 30 prac, które zostały ocenione przez 4-osobowe jury.

            Prace zostały przedstawione na gazetce. Każdy z członków przyznawał od 0 do 10 punktów, biorąc pod uwagę estetykę wykonania, sposób, wykorzystane materiały, kreatywność i oryginalność pracy.

            Oto wyniki:

            I miejsce uzyskał Stanisław Leśniak kl. Ic

            II miejsce uzyskali Agnieszka Rogowska kl. I b Eryk Klunder kl. Ic Zuzanna Kamecka kl. II b Cezary Zaręba kl. II b Kinga Włoch kl.III a Alicja Bukowska kl.II

            III miejsce Bartosz Behrendt kl. III b Julia Zdziebłowska kl. I b Wiktor Galinski kl. III a Bartosz Gromowski kl. III b 

            wyróżnieniem zostali nagrodzeni: Kornelia Mójta kl. I c Marcelina Wilkowska kl.III a

            Uczniom zostały wręczone dyplomy, słodycze i książki.

            Gratulujemy !!!

          • "Kartka urodzinowa dla Kubusia Puchatka"

          •  

                  W piątek 26 lutego w szkolnej bibliotece zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego "Kartka urodzinowa dla Kubusia Puchatka"      dla uczniów klas I-III. Wpłynęło 21 prac, które zostały ocenione        przez 3-osobowe jury. Oto wyniki:

            I miejsce zajęła Julia Gretkowska z klasy IA,

            II miejsce uzyskały Agnieszka Rogowska z klasy IB oraz Kornelia Mójta z klasy IC,

            III miejsce dla Alicji Gołąb z klasy IA, Wanessy Drewek z klasy IIC i Krzysztofa Kiełpińskiego z klasy IC, 

            wyróżnieniem zostali nagrodzeni: Zuzanna Kosowska z klasy IC, Oliwia Kelbratowska z klasy IIC i Mateusz Materac z klasy IA.

            Uczniom zostały wręczone dyplomy, słodycze i książki z bajkami.

            Gratuluję!

            Nauczyciel bibliotekarz

             

          • DBI 2021

          • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

            DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. 

            W tym roku zachęcamy do realizacji kursów e-learningowych dostępnych pod linkiem zamieszczonym poniżej.

        • "Mała książka - wielki człowiek"
          • "Mała książka - wielki człowiek"

          • "Mała książka - wielki człowiek"
                 W piątek 6 listopada pierwszoklasiści otrzymali Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek". Tegoroczny etap akcji został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej. Pierwsze abecadło oraz Kreatywny alfabet zostały uroczyście wręczone w bibliotece. Przyjemnej lektury.
            Nauczyciel bibliotekarz

        • Pasowania nadszedł czas…
          • Pasowania nadszedł czas…

          • Pasowania nadszedł czas…

                23 października 2020 roku w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia. Tego dnia w obecności reprezentantów rodziców 55 pierwszoklasistów z kl. 1a,1b i 1c oficjalnie zostało przyjęte do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Cekcynie. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszym momentem, na który wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie czerwonym, ogromnym ołówkiem przez Dyrektora Piotra Gackowskiego. Pierwszaki przyrzekły być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą wręczone dyplomy. Starsi uczniowie pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzyli sukcesów w nauce, a także zapewnili o wzajemnej pomocy.

          • Przyjazny Tornister

          • W klasach I - III zostały przeprowadzone zajęcia Przyjazny Tornister, przy współpracy z Państwowym Inspektorem Sanitarnym w Tucholi. W czasie zajęć dzieci poznały warunki sprzyjające kształtowaniu prawidłowej postawy. Każdy uczeń miał możliwość zważenia plecaka, porównania go z własną wagą. Ponadto sprawdziliśmy czy plecak jest odpowiednio dopasowany. Zdarzało się, że dzieci miały za długie szelki, przez co plecak wisiał za nisko i powodował nieprawidłową postawę ciała. Często dzieci zabierają dodatkowe wyposażenie, np. dwa piórniki.  

            Pedagog, Magdalena Drewek

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Cekcynie
      • Szkoła Podstawowa (52) 33 47 129
      • Szkoła Podstawowa ul. Szkolna 8, 89-511 Cekcyn Szkoła Podstawowa ul. Szkolna 41a, 89-511 Cekcyn Poland
      • W Szkole Podstawowej w Cekcynie powołano inspektora ochrony danych, który jest dostępny pod adresem e-mail: iod.spcekcyn@cekcyn.pl. Do IOD należy kierować tylko sprawy związane z przetwarzaniem Państwa/uczniów danych przez Szkołę w tym sprawy dotyczące realizacji praw osób, których dane dotyczą w zakresie dostępu do swoich danych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, czy sprzeciwu na ich przetwarzanie.
    • Logowanie