• Turniej szachowy w Śliwicach - "Szachy aktywna wieś"

•       Dziś (25.10.23 r.) uczniowie naszej szkoły mieli okazję zagrać na turnieju szachowym w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach. Turniej odbył się z projektu pod nazwą "Szachy aktywna wieś" ♟. Uczestników przywitała Dyrektor GOK Śliwice oraz ekipa Polubić szachy. Turniej składał się z 7 rund. Po ostatniej rundzie uczestnicy otrzymali ciepły posiłek. Około godziny 13:00 nastąpiło nagradzanie uczestników. Pierwszych trzech zawodników w poszczególnych kategoriach otrzymało statuetki szachowe. Wszyscy szachiści otrzymali, nagrody rzeczowe, medale, dyplomy, upominki związane z projektem, które wręczali Wójt Gmny Śliwic Pan Daniel Kożuch, Dyrektor GOK Śliwice Pani Paulina Megger-Kawczyńska oraz Andrzej Leśniak.

Naszą szkołę reprezentowali:

5 a – Kacper Fułat

Tomasz Chmara

5 c – Kacper Sobociński

6 a – Arkadiusz Klunder

Wiktor Galinski

Krystian Glazer

7 a –  Miłosz Kosowski

7 b – Wiktor Liberacki

Zofia Kołodzejczak

Zuzanna Synakewicz

Lena Dampc

8 b – Stanisław Rychłowski

Aleksander Miłaszewski

Szymon Łepek

Nikodem Gackowski

Eryk Lipkowski

Marcel Ziółkowski

Remigiusz Maniowski.

Najlepszy z naszej szkoły okazał się Krystian Glazer, który zajął 3 miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom !!!

• Szkolny, rodzinny konkurs plastyczny pt. „Dyniowe inspiracje” rozstrzygnięty !!!

•       We wtorek 24.10.2023 r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu dyniowego. Jego celem było rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci podczas wspólnego i aktywnego spędzania czasu z rodziną. Uczestnicy i ich rodziny wykazali się dużą kreatywnością.

Wszystkie arcydzieła były bardzo ciekawe; przedstawiały postacie z bajek oraz różne konstrukcje i niesamowite elementy dekoracyjne. Komisja oceniająca prace plastyczno-techniczne miała trudne zadanie, jednak zwracając uwagę na estetykę, kreatywność i pomysłowość wyłoniła 6 laureatów konkursu:

I miejsce- Nikola Pietrzak (kl. 4 c);

II miejsce- Natalia Klunder  (kl. 1 b);

III miejsce- Julka Pestka (kl. 4 b);

Wyróżnienia: Aleksandra Kamińska (kl. 3 b);

Antek Block (kl. 4 b);

Anastazja Bona (kl. 1 b).

Uwieńczeniem „Dyniowych inspiracji” było uroczyste  wręczenie nagród przez panią dyrektor Iwonę Pękała. Nagrody zostały ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Koronowie odział w Cekcynie.

Gratulujemy i serdecznie dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczestnikom!!!!

Marta Jeżewska-Duraj

• Tydzień Profilaktyki

Tydzień Profilaktyki to cykl zajeć, aktywności, warsztatów, spotkań ze specjalistami, który już na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości i wydarzeń naszej szkoły.W bieżącym roku przypada od na dni od 16 do 20 października - czyli od poniedziałku do piątku wszyscy nasi uczniowie zajmują swoje głowy równie ważnymi jak edukacja- treściami z zakresu profilaktyki zdrowia, uzależnień, dbałości o higienę zdrowia psychicznego i fizycznego.

Co zaplanowałyśmy? w bieżącym tygodniu czekają na naszych uczniów przedstawienie profilaktyczne, warsztaty ze specjalistami, gra terenowa, alpakoterapia, zajęcia z pierwszej pomocy, dzień sportu, spotkanie z funkcjonariuszami Służby Więziennej, w kolejnym tygodniu koncert profilaktyczny zespołu Rymcerze, ponadto wyjazdy na warsztaty dla klas młodszych oraz do Planetarium dla starszych.

Pomysłodawczyniami i koordynatorkami tego przedsięwzięcia są pedagożki - Agata i Magda,wspierane przez panią Patrycję Babińską oraz logistycznie przez panią Katarzynę Jankowską, Karolinę Klinger - Grzonę wraz z klasą VIIIb.

Wszystkie wydarzenia mogą się odbywać dzięki finansowej pomocy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Cekcynie.

• XXXIX Bieg Borowiaka za nami ...

• W pierwszą  sobotę października odbył się XXXIX Bieg Borowiaków w Tucholi. Z naszej szkoły, po szkolnych eliminacjach, na zawody pojechało przeszło 40 zawodników  i zawodniczek. Przy wspaniałej pogodzie i sportowej atmosferze odbyło się 20 biegów w poszczególnych kategoriach wiekowych od rocznika 2017 i młodsi. Całą zabawę zaczęliśmy od wspólnej rozgrzewki. Potem już było tylko skupienie i oczekiwanie na kolejne biegi. Jak zawsze Nasi uczniowie dostarczyli nam sporą dawkę pozytywnych emocji.

Dziękujemy !!!

Medale zdobyli:

2  miejsce - Wojciech Sierosławski rocznik 2016

1 miejsce - Marcel Meyer rocznik 2012

2 miejsce - Piotr Myśliński rocznik 2012

3 miejsce - Martyna Żak rocznik 2011

3 miejsce - Zuzanna Miesikowska rocznik 2009

Wielkie gratulacje !!!

• DZIEŃ KRAWATA

•       W piątek (29.09.2023 r.) w Naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ KRAWATA, który odbył się z okazji DNIA CHŁOPAKA. Uczniowie, którzy mieli ubrany krawat/muszkę w ten dzień uniknęli pytań ze strony nauczycieli. Do akcji przyłączyli się również nauczyciele.

Dziękujemy za wspólną zabawę !

• Szkolne eliminacje do Biegu Borowiaka

•       We wtorek 26.09.2023 r. w Naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do Biegu Borowiaka

w Tucholi.

Wyniki eliminacji do BB:

Rocznik 2016 – dziewczyny:

1. Zuzanna Wesołowska
            2. Zuzanna Ordza
            3. Amelia Olszewska

Rocznik 2016 – chłopcy:

1. Krystian Wierzchowski
            2. Rismann Maksymilian
            3. Antoni Rafiński