• ENGLISH GRAMMAR IS EASY- KLASY CZWARTE

          • 20 kwietnia 2023 r. uczniowie klas czwartych spotkali się, aby zmierzyć się z testem  sprawdzającym wiedzę z zakresu gramatyki języka angielskiego. Pierwsze miejsce zajęła Lena Kwiatkowska (klasa 4c), na drugim miejscu uplasowała się Alicja Bukowska (klasa 4a), trzecie miejsce zajął Jakub Ziółkowski (klasa 4c). Wyróżnienie otrzymała Oliwia  Kelbratowska (klasa 4c). Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy: dyplomy i słodycze. GRATULUJEMY :)

             

             

            Organizatorzy:

            Ewa Flasińska

            Małgorzata Wojtasik

             

          • ENGLISH GRAMMAR IS EASY- KLASY SZÓSTE

          •  

            17 kwietnia 2023 r. uczniowie klas szóstych przystąpili do konkursu sprawdzającego wiedzę z zakresu gramatyki języka angielskiego. Pierwsze miejsce zajął Oliwier Rogowski (klasa 6a), na drugim miejscu uplasował się Miłosz Kosowski (klasa 6a), trzecie miejsce zajął Michał Jakubowski (klasa 6b). Wyróżnienie otrzymał Paweł Dżumski (klasa 6a). Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy: dyplomy i słodycze. GRATULUJEMY :)

             

             

            Organizatorzy:

            Ewa Flasińska

            Małgorzata Wojtasik

          • DZIEŃ STROJU LUDOWEGO

          • DZIEŃ STROJU LUDOWEGO

            W Szkole Podstawowej w Cekcynie w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała” uroczyście obchodziliśmy Dzień Stroju Ludowego. Uczniowie
            z klasy 2a i 3a wspólnie zorganizowali fotobudkę, która przedstawiała tradycyjny strój borowiacki. Było to niezwykłe spotkanie z kulturą i tradycją naszego regionu.

            Wydarzenie skoncentrowane było na roli stroju regionalnego i prezentacji jego unikalnego, prostego a zarazem nietuzinkowego piękna. Strój ludowy pełni dziś przede wszystkim rolę ubioru od święta. Nasi uczniowie w tym dniu wyglądali wyjątkowo. Każde dziecko ubrane
            w piękne stroje ludowe przybyło do szkoły, aby poznać, kulturę, stroje regionalne, gwarę, potrawy i tradycje borowiackie. Posłuchać wierszy i zagadek napisanych gwarą.

            Edukacja regionalna jest niezwykle ważna, gdyż znajomość swoich korzeni i tradycji pomaga budować więzi ze swoim otoczeniem. Sprzyja rozwijaniu postaw patriotycznych i społecznych. Celem wydarzenia było: kształtowanie szacunku do własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej, dostrzeganie wartości dorobku polskiej nauki i kultury.

            Zwieńczeniem dnia były zdjęcia w fotobudce.

            M.Ch, E.G

          • ORIENTARIUM I EXPERYMENTARIUM

          • ORIENTARIUM I EXPERYMENTARIUM

                        W czwartek 18 maja uczniowie klasy VII b wraz z wychowawczynią panią Karoliną Klinger-Grzoną i panią Sylwią Krawczyk wybrali się na wycieczkę klasową do Łodzi.

                        Wyruszyliśmy bardzo wcześnie, o 5.30, pierwszy przystanek to Orientarium Zoo w Łodzi, gdzie mogliśmy oglądać zwierzęta ze wszystkich kontynentów świata, np. słonie, tygrysy, lwy, zebry, hipopotamy, pingwiny, niedźwiedzie, papugi, pandy, kangury. Przebywaliśmy także w podwodnym tunelu, oglądaliśmy rafę koralową i karmienie słoni.

                        Potem wyruszylismy do Experymentarium - tam korzystaliśmy z różnych atrakcji i doświadczeń ze świata chemii, fizyki i przyrody. Podzieleni na grupy braliśmy udział w paintballu laserowym na specjalnie przygotowanej arenie.

                        To był dzień pełen atrakcji!    Uczniowie 7 b

          • ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI

          • ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI

                        W piątek 19 maja odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie "Moja ulubiona postać z bajki" zorganizowanym w bibliotece szkolnej. Zadanie polegało na wykonaniu pacynki, marionetki, kukiełki czy figurki bajkowego bohatera. Pomysłodawczyniami konkursu były Wanessa Szweda i Jagoda Górka.

                        Prace były oryginalne i przepiękne, na konkurs wpłynęło 7 prac, które oceniło jury, a wyniki przedstawiają się nastepująco:

            I miejsce - Olga Duraj

            II miejsce - Aleksandra Kamińska

            III miejsce - Zuzanna Kosowska

            wyróżnienie - Zosia Kamecka i Aleksandra Marczak

            udział - Monika Kuffel i Dawid Ziółkowski

            Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

            Gratulujemy!

            Karolina Klinger-Grzona

            Małgorzata Wojtasik

          • "Z wizytą u Monetów"

          • "Z wizytą u Monetów"

                           Gminna Biblioteka Publiczna w Cekcynie w kwietniu ogłosiła konkurs czytelniczy - zadanie polegało na przeczytaniu książki Weroniki Anny Marczak "Rodzina Monet-Skarb" i napisaniu albo charakterystyki Hailie Monet, albo recenzji książki.

                           Recenzje napisały trzy uczennice klasy VI b - Natalia Nowakowska, Lena Dampc i Monika Barczykowska-Kotecka, a także Ewelina Gwizdała z klasy VII a.

                           Wręczenie dyplomów i nagród książkowych odbyło się w czwartek 11 maja w bibliotece, dziewczyny odczytały także swoje prace rówieśnikom z klasy VI b.

                           Pani Anna Meller przygotowała ponadto lekturowy quiz wiedzy, w którym uczestnicy podzieleni na 4 grupy odpowiadali na pytania dotyczące lektur omawianych w klasie szóstej. Dwie najlepsze drużyny zostały nagrodzone książkami. Dziękuję za zaproszenie, a dziewczynom gratuluję!

            Karolina Klinger-Grzona

          • WIZYTA W BIBLIOTECE

          • "Książka nas uczy, książka cieszy,

                           czasem zadziwi nas niemało,

                           albo po prostu tak rozśmieszy,

                           jakby się dobry żart słyszało". Hanna Łochocka

            WIZYTA W BIBLIOTECE

                           W poniedziałek 8 maja z okazji Dnia Bibliotek i Bibliotekarza bibliotekę szkolną odwiedziły dwie grupy przedszkolaków wraz z paniami opiekunkami - grupa Dęby i Brzozy. Dzieci poznały tajniki pracy nauczyciela.

                           W piątek 12 maja uczniowie klas pierwszych odwiedziły bibliotekę. Przypomnieliśmy sobie zasady korzystania ze zbiorów, a także zebraliśmy prośby książki do czytelnika, np.

            - Nie niszcz i nie wyrywaj moich stron,

            - Nie rysuj i nie pisz po mnie,

            -Zwróć mnie w wyznaczonym terminie,

            - Nie jedz i nie pij podczas czytania,

            - Nie zaginaj rogów,

            - Nie zostawiaj mnie w zasięgu zwierząt.

            Uczniowie bardzo chętnie odpowiadali na zadawane pytania, mogli oddać lektury i wypożyczyć nowe książki. Wszyscy otrzymali Dyplom małego czytelnika i Bilet powrotny. Bardzo dziękuję za zajęcia i zapraszam w progi magicznego świata książek!

            Karolina Klinger-Grzona

          • Jestem Polką i Polakiem

          • Pod koniec kwietnia gospodarze miesiąca przygotowali wspólnie akademię dla uczniów klas I–IV  w sali Gminnego Ośrodka Kultury. W treści zaplanowano wiersze, piosenki, występ taneczny oraz dialog z publicznością. Prowadzący zadali swoim gościom kilka pytań dotyczących symboli narodowych oraz zbliżających się świąt majowych. Widownia dwukrotnie towarzyszyła w śpiewie. Za pierwszym razem był to hymn, za drugim wesoła piosenka pt. „Jestem Polką i Polakiem". W odpowiedzi na propozycję gospodarzy, przybyli uczniowie mieli ze sobą małe flagi oraz kotyliony. Dekoracja sceny oraz przyniesione flagi dopełniły występ uczniów klasy IIIc i IIIb, którzy zostali nagrodzeni solidnymi brawami.

            Gospodarze miesiąca IIIb i IIIc

          • Relacja ze spotkania z żołnierzem

          • Dnia 12 maja w Naszej szkole na zaproszenie pani Doroty Ziółkowskiej zawitał żołnierz zawodowy, weteran misji w Afganistanie plutonowy Kamil Babiński. Pan Kamil służy obecnie w 22 Ośrodku Dowodzenia i Naprowoadzania w Osówcu k/Bydgoszczy. Wizyta żołnierza odbyła  się na w ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa, w której uczestniczyli głównie uczniowie klasy 8b.

            Pan Kamil w ciekawy sposób przedstawił nam czym zajmuje się w pracy. Opowiedział  nam swoją historię służby. Oprócz opowiadania pokazywał nam zdjęcia, filmy i oporządzenie, które przywiózł ze sobą. Mieliśmy okazję zobaczyć hełm, maskę przeciwgazową, ale też kamizelkę, śpiwór i inne rzeczy niezbędne  do służby.  Zapoznał uczniów, z kryteriami oraz możliwością wyboru drogi jaką musi przejść kandydat. Nasz gość mówił nam o zaletach i poświęceniu jaką jest służba  w Wojsku Polskim. Mieliśmy okazję posłuchać  ciekawej historii  pobytu naszego gościa na misji w Afganistanie. Na zdjęciach zobaczyliśmy bazę, w której mieszkał, śmigłowce i pojazdy wojskowe. Niektóre zdjęcia przedstawiały dziwne rzeczy typu auta jadące na autobusie. To bardzo pokazywało chaos panujący w tym państwie. Były również zdjęcia pokazujące naturę i piękno tego kraju. Wiele  wspomnień zapadło mu w pamięci, lecz najbardziej emocjonalny był powrót do domu. Po kilku miesiącach bez rodziny i ograniczonym z nią kontaktem było to wielkim przeżyciem.

            Zostało nam zaprezentowane galowe i polowe umundurowanie żołnierza Sił Powietrznych. Mogliśmy zobaczyć, dotknąć i założyć wyposażenie jakim dysponuje żołnierz.

            Na sam koniec podarowaliśmy panu Kamilowi różę w podziękowaniu za spotkanie.  Żołnierz odwzajemnił miły gest i wręczył nam upominki. Do  rąk pani dyrektor wręczono  książkę „Atom Leader” o historii wybitnego polskiego lotnika Tadeusza Henryka Rolskiego  z dedykacją od dowódcy 22 ODN pułkownika Roberta Weissgerbera.

            Na pożegnanie zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcia. Podsumowując to spotkanie wniosło do naszego życia ogromną wiedzę i bardzo miłe wspomnienia.

            Oliwia Dampc z klasy 8 b

          • Trójbój i czwórbój lekkoatletyczny w szkole

          • 11 maja 2023 roku na nowym obiekcie lekkoatletycznym, przy pięknej słonecznej ale też i wietrznej pogodzie, odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym. Wzięli w nich udział uczniowie z klas III i IV (trójbój) oraz V , VI i VII (czwórbój). Młodsza grupa startowała w biegu na 60m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową, natomiast starsza grupa w tych samych konkurencjach i dodatkowo dziewczynki w biegu na 600m, chłopcy w biegu na 1000m. Wyniki z zawodów przedstawiają się następująco: w grupie młodszej w biegu na 60m na podium stanęli: Wojtek Sierosławski, Piotr Myśliński, Kacper Sobociński oraz Oliwia Kelbratowska, Alicja Gołąb i Dagmara Kosz. Wskoku w dal najlepszymi okazali się: Dagmara Kosz, Oliwia Kelbratowska i Karolina Karnecka oraz Wojtek Sierosławski, Daniel Pieczka i Marcel Meyer. Natomiast w rzucie piłeczką palantową najlepsze wyniki osiągnęli: Mateusz Dochniak, Kacper Sobociński i Kamil Romanowski oraz Joanna Romanowska, Zosia Sawicka i Wiktoria Jóźwik. W grupie starszej w biegu na 60m na podium stanęli: Martyna Żak, Wiktoria Kamecka i Marcelina Wilkowska oraz Nikodem Gackowski, Tymon Sawicki i Dawid Liszewski. W skoku w dal najlepsze wyniki osiągnęli: Wiktoria Kamecka, Oliwia Mazurowska, Oliwia Burzyńska oraz Nikodem Gackowski, Tymon Sawicki i Dawid Liszewski. Najdalej piłeczką palantową rzucali: Marcelina Wilkowska, Oliwia Mazurowska, Nikola Materac oraz Tymon Sawicki, Stasiu Rychłowski i Dawid Liszewski. W biegu długim najlepsze czasy osiągnęli: Martyna Żak, Jagoda Mazurowska Wiktoria Kamecka(600m) oraz Nikodem Gackowski, Igor Suchomski i Maksymilian Sala (1000m). Uczniowie, którzy stanęli na podium otrzymali medale, które ufundował Uczniowski Klub Sportowy Sprint.

            Na podstawie uzyskanych wyników zostanie wyłoniona reprezentacja szkoły na zawody powiatowe w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym, które odbędą się 17 maja 2023 roku w Tucholi. Gratulujemy wszystkim startującym, a w szczególności medalistom!!!                                    

                Janina Wegner

          • DZIEŃ LACZKA

          • Klasa 6a z p. Pauliną i z p. Patrycją starają się, abyśmy w szkole poczuli się jak w domu. Dlatego 12 maja celebrowaliśmy „Dzień Laczka”. Przez cały dzień na korytarzach zamiast standardowych butów sportowych można było ujrzeć kolorowe i włochate pantofle, ciepłe bambosze a nawet grube skarpety. Na dodatek okazało się, że nie tylko uczniowie mają słabość do zabawnych kapci, również nauczyciele znaleźli w swoich szafach coś specjalnego na ten dzień. Dla nas wszystkich był to przedsmak nadchodzących wakacji, a wraz z nimi domowej atmosfery i odpoczynku od szkoły – kapcie były tego symbolem. Okazało się, że tak naprawdę bardzo niewiele potrzeba, aby w naszej szkole było jeszcze cudowniej.

            W szkole został również przeprowadzony konkurs na najwyższą frekwencje uczniów w klasie, którzy mają ubrane laczki/kapcie.

            Oto wyniki konkursu:

            I miejsce: VII a (62,5%)

            II miejsce: VIII z (61,5%)

            III miejsce: VI b (60,1%)

            Uczniowie, którzy znaleźli się na podium otrzymali słodkie  nagrody.

            Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcą i dziękujemy  za tak liczne branie udziału w naszej szkolonej zabawie.

            Gospodarz miesiąca klasa 6a

             z wychowawczynią p. Pauliną Klinger- Budnik

            oraz p. Patrycją Babińską

          • Odliczanie do końca roku szkolnego

          • W naszej szkole rozpoczęło się wielkie odliczanie do wakacji. Uczniowie klasy 6a wraz z p. Paulina i p. Patrycją w ramach gospodarza miesiąca postanowili wykonać gazetkę dotycząca odliczania dni, które pozostały do końca roku szkolnego 2022/2023. Na gazetce widnieje napis: DO WAKACJI POZOSTAŁO 43 DNI. Oczywiście codziennie będą zmieniane te liczby. Bardzo dziękujemy uczniom klas pierwszych, którzy tworzyli w małej świetlicy  numerki.

            Gospodarz miesiąca klasa 6a

             z p. Pauliną Klinger- Budnik

            oraz p. Patrycją Babińską

          • Wycieczka do Wdeckiego Parku Krajobrazowego

          • Dnia 27 i 28 kwietnia klasa 6a udała się na wycieczkę z p. Pauliną i z p. Patrycją do Tlenia. Po przyjeździe na miejsce przedstawiono nam krótką prezentację dotyczącą przyrody. Po niej poszliśmy na spacer, gdzie zaobserwowaliśmy pomniki przyrody, rzeki i różne gatunki roślin. Później poszliśmy na obiad do ,,Perły Borów’’, w której również zjedliśmy śniadanie następnego dnia. Jedną z atrakcji podczas biwaku był Qesting, w którym braliśmy udział. Po zabawie był czas na odpoczynek. Wieczorem zrobiliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski. Następnego dnia od rana spacerowaliśmy po lesie. Po powrocie udaliśmy się na podsumowanie.

            Bardzo dziękuję w imieniu klasy sponsorom, którzy ufundowali nam cały pobyt.

            Alicja Romanik kl.6a

          • Lekcja biblioteczna

          •  

            Dnia 26 kwietnia 2023 r. klasa IV c odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Cekcynie. Tematem lekcji bibliotecznej była książka i jej znaczenie w życiu ludzi.

            Pierwsza część spotkania (prezentacja multimedialna) dotyczyła sposobów przekazywania informacji - od najstarszej w formie ustnej, przez pergaminowe zwoje, po e-booki. Uczniowie dowiedzieli się również, jak powstała książka.

            Następnie odbyła się dyskusja o tym, dlaczego warto czytać i jak dbać o książki. Przyszedł też czas na zabawę z układaniem hasła z literek: „Ten kto czyta, żyje podwójnie”.

             Potem, z przygotowanych wcześniej różnorodnych książek (wśród których były m.in. książki piankowe dla niemowląt, kartonowe, zapachowe, z okienkami, w formie harmonijki, beletrystyczne dla młodzieży i dorosłych, atlasy, słowniki, albumy...), każdy wybrał taką, która w jakiś sposób go zaciekawiła, po czym uzasadniał swój wybór, jednocześnie starając się opisać książkę.

             Na zakończenie rozmawialiśmy o korzyściach płynących z czytania, a każdy uczestnik spotkania otrzymał zakładkę do książki.

             

            Małgorzata Wojtasik

          • Szkolne Obchody Dni Majowych

          • 4.05.2023r. w naszej szkole odbyły się Szkolne Obchody Dni Majowych. W oficjalnej części został zaśpiewany Hymn Polski przez uczniów klas od V do VIII. Po hymnie zostały ogłoszone wyniki konkursu flagowego. Klasy, które znalazły się na podium otrzymały  dyplomy  i nagrody.                                                                                                                                                                                                  

            Oto wynik konkursu flagowego:

            I miejsce: klasa VII a      

            II miejsce: klasa VII b

            III miejsce: klasa VIII z.

            Po wręczeniu nagród przyszedł czas na utworzenie żywej flagi. Uczniowie trzymali nad głowami kartki biało – czerwone, tworząc  w ten sposób flagę Polski.

            Po części oficjalnej przyszedł czas na Międzyklasowy Turniej Majowy. Przedstawiciele każdej klasy wraz z wychowawcą  brali w zabawach i konkurencjach.  Emocji było sporo nie tylko wśród biorących udział, ale również wśród kibiców. Cała zabawa była oczywiście na zasadach fair –play.

            Oto wyniki  Międzyklasowego Turnieju Majowego:

            I miejsce: klasa VII b

            II miejsce: klasa VIII a

            III miejsce: V b i VIII c

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę a przede wszystkim za miłą atmosferę.

            Gospodarz miesiąca klasa VI a

            z wychowawczynią p.Pauliną Klinger-Budnik

            i p.Patrycją Babińską

          • II POWIATOWY KONKURS „NA TROPIE PRZYRODY”

          •                  27 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w II POWIATOWYM KONKURSIE „ NA TROPIE PRZYRODY”. Konkurs odbył się w Tucholi w Szkole Podstawowej nr 1, która razem z Nadleśnictwem Tuchola i Nadleśnictwem Woziwoda była współorganizatorem rozgrywek.

                              Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Romanowska i Karolina Romanik z klasy 8a, Oliwia Dampc i Justyna Zalewska z klasy 8b oraz Grzegorz Serowiecki i Szymon Wiśniewski z klasy 8c. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy składający się z 20 pytań z biologii, wiedzy przyrodniczej i leśnej oraz na podstawie 20 zdjęć rozpoznawali pospolite gatunki drzew, krzewów, roślin zielnych i zwierząt występujących w Polsce. W konkursie brało udział 22 uczniów.

                              Dwa pierwsze miejsca zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi. Na III miejscu uplasował się uczeń naszej szkoły SZYMON WIŚNIEWSKI. Komisja konkursowa postanowiła przyznać również dwa wyróżnienia, które otrzymali GRZEGORZ SEROWIECKI i JUSTYNA ZALEWSKA.

            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, dodatkowo zwycięzcy i osoby wyróżnione  nagrody rzeczowe.

            Wszystkim dziękujemy za udział, a zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy! 

            Agnieszka Fierek

          • Miejski Turniej Piłki Siatkowej drużyn mieszanych

          • 27 kwietnia 2023 roku w hali sportowej OSiR - u w Tucholi odbył się Miejski Turniej Piłki Siatkowej drużyn mieszanych. Wzięły w nich udział cztery drużyny: z SP nr 2 z Tucholi, z SP nr 3 z Tucholi(dwie drużyny) oraz nasza reprezentacja, czyli SP Cekcyn. Rozgrywki były przeprowadzone systemem każdy z każdym. Po bardzo zaciętych meczach wyłoniono zwycięską drużynę. Została nią pierwsza drużyna z SP nr 3, II miejsce - SP Cekcyn, III - SP nr 2 i  IV miejsce  - SP nr 3 (druga drużyna). Naszą szkołę reprezentowali: Andżelika Sobocińska, Antonina Rogalska, Daria Dochniak, Maja Szymańska, Maciej Sierosławski, Bartosz Kehn, Wojciech Igliński i Szymon Kuffel.

            Gratulacje!!

            Janina Wegner

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa w Cekcynie
        • Szkoła Podstawowa (52) 33 47 129
        • Szkoła Podstawowa ul. Szkolna 8, 89-511 Cekcyn Szkoła Podstawowa ul. Szkolna 41a, 89-511 Cekcyn Poland
        • W Szkole Podstawowej w Cekcynie powołano inspektora ochrony danych, który jest dostępny pod adresem e-mail: iod.spcekcyn@cekcyn.pl. Do IOD należy kierować tylko sprawy związane z przetwarzaniem Państwa/uczniów danych przez Szkołę w tym sprawy dotyczące realizacji praw osób, których dane dotyczą w zakresie dostępu do swoich danych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, czy sprzeciwu na ich przetwarzanie.
      • Logowanie