Próbny egzamin ósmoklasisty - informacja MEN i CEN
Kształcenie na odległość.
Nauka zdalna..
Zajęcia w formie zdalnej realizowane będa do 10 kwietnia b.r.
Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach
Przydatne strony www
Poniżej zamieszczamy i będziemy aktualizować listę sprawdzonych stron do wspomagania uczenia się.
Powtórzenie materiału dla klas 8 z Centralną Komisją Egzaminacyjną
Lekcje i kursy i wykłady dla początkujących i w większości w języku polskim:
- Khan Academy. Kiedy mówimy o nauce online, to Khan Academy jest pierwszym miejscem, które przychodzi mi do głowy. Większość przedmiotów szkolnych na poziomach od klasy pierwszej szkoły podstawowej do materiałów dla studentów. Znaczna część treści jest już dostępna w języku polskim. Jakbym miał zrobić pierwszy krok w kierunku nauki online, to właśnie z tej platformy bym skorzystał.
- Oppia. Założeniem tego projektu jest wyjście z nauką poza książki – w domyśle podręczniki. Treści dla dzieci i młodzieży w każdym wieku. Proste lekcje często w formie atrakcyjnych quizów. Na ten moment większość materiałów w j. angielskim.
- CK-12.org
- Matematyka jest wszędzie. Projekt dostępny na stronie mBanku i zrealizowany doskonale. Jeżeli myślę o podręczniku dla dzieci do matematyki, to właśnie tak powinien on wyglądać.
- Filmoteka UAM
- Matemaks.pl
- Mówiąc Inaczej – YouTube
- SciFun – YouTube
- Uwaga! Naukowy Bełkot – YouTube
Lekcje, kursy i studia onilne w językach obcych i dla bardziej zaawansowanych:
- Edx.org
- Coursera.com
- Degreed.com – dzięki tej platformie to studia i kursy znajdą ciebie, a co za tym idzie – jest to najprostsza droga do znalezienia ciekawych treści w internecie, którym musimy/chcemy się nauczyć
- Skillshare
- Canvas.net
- Study.com
- Complexity Explorer
- MIT OpenCourseWare
- Kadenze.com
- online.stanford.edu
- Class Central
- Future Learn
Nauka języków:
- Memrise
- Busuu
- Fleex – doskonałe narzędzie w formie wtyczki do przeglądarki, do nauki języków podczas oglądania filmów, Netflixa czy YouTube
- Olive Green – nauka angielskiego w formie serialu kryminalnego z wykorzystaniem inteligentych powtórek słówek oraz z możliwością wpłynięcia na fabułę i wydarzenia w serialu.
- engvid.com
- Duolingo
- Mango Languages
Internet i jego zasoby:
- Project Gutenberg – inicjatywa polegająca na umieszczaniu w internecie elektronicznych wersji książek dotychczas dostępnych tylko w wersji papierowej. Na stronie jest ich już prawie 60 000. Książki nie są objęte prawami autorskimi, a nieliczne nimi objęte, zostały tam zamieszczone za zgodą ich właścicieli.
- Habitify, HabitBull – mogą okazać się dobrym wsparciem w budowaniu nawyków związanych z funkcjonowaniem w domu w godzinach, kiedy normalnie powinniśmy być w szkole.
- Brainly.pl – miejsce, gdzie łączą się uczniowie w potrzebie z uczniami, którzy potrafią im pomóc rozwiązać zadanie i je wytłumaczyć
- zapytajfizyka.fuw.edu.pl
- Aplikacja Forest – pozwala się skupić i nie korzystać z telefonu (inaczej drzewo uschnie)
- wszechnica.org.pl
- naharvard.pl
- law.uj.edu.pl
- OpenAGH
Programowanie, informatyka:
- CodeCombat.com – gra, dzięki której dzieci mogą zacząć przygodę z kodowaniem
- Kinetise.com
- Khan Academy – znajdziecie tam specjalny moduł pt. „Godzina kodowania”, który przeznaczony jest właśnie dla najmłodszych
Muzea i sztuka bez wychodzenia z domu:
- Google Arts & Culture
- Natural History Museum
- Louvre.fr
- e-muzeum.eu
- nationalgallery.org.uk
- gry.wawel.krakow.pl
- 360stories.com
Muzyka:
Źródło: szkolamontessori.com.pl
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
W naszej szkole 12 i 13 marca będą zorganizowane zajęcia opiekuńcze, zwracamy się z prośbą aby w miarę możliwości w tym czasie uczniowie pozostawali w domach. Od poniedziałku tj. 16 marca do 25 marca tj. środa nasze szkoły będą zamknięte. O wszelkich zmianach będziemy informowali droga elektroniczną tj. dziennik elektroniczny oraz strona szkoły cekcyn.edupage.org
Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.
Rodzicu,
- ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
- jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
- przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
- rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
- pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
Konkurs informatyczny "Bezpieczeństwo w sieci"
Półfinał Województwa Kujawsko-Pomorskiego w tenisie stołowym - drużynowym w ramach Igrzysk Dzieci - Bydgoszcz (22.01.2020).
Mateusz Bogun i Michał Wejnerowicz zajęli III miejsce w półfinale wojewódzkim a tym samym VI miejsce w całym województwie.
GRATULUJEMY!
Ćwierćfinał Wojewódzki w mini piłce siatkowej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci - Cekcyn (21.01.2020)
W zawodach wzięły udział cztery drużyny:
- ze Lniana,
- Łasina,
- Kamienia Krajeńskiego,
- Cekcyna.
Drużyna naszych chłopców wypadła znakomicie, wygrała wszystkie mecze wynikiem 2:0 w setach i tym samym awansowała do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się po feriach zimowych.
Gratulujemy!
4
Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w Piłce Siatkowej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej - Cekcyn (16.01.2020)
Drużyna chłopców, grająca w składzie: Dominik Zaręba, Igor Galinski, Szymon Wilkiewicz, Bartosz Szamocki, Brian Turzyński-Nikolow, Michał Duda, Eryk Żelazny i Krystian Jasiński zajęli I miejsce!
Wygrali z drużyną z Legbąda 3:1.
Gratulacje!
1
Ćwierćfinał Wojewódzki w Tenisie Stołowym - drużynowym w ramach Igrzysk Dzieci - Bydgoszcz (15.01.2020)
Mistrzowie powiatu: Mateusz Bogun i Michał Wojnerowicz w Bydgoszczy
zajęli II miejsce.
Wielkie gratulacje!
Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w piłce siatkowej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej- Cekcyn (13.01.2020).
Dziewczęta wywalczyły II miejsce.
Grały w następującym składzie: Natalia Jarska, Eliza Smykowska, Dominika Szwindowska, Weronika Patyna, Marta Wesołowska, Paulina Topolińska, Magda Kątna, Sandra Klewicz, Malwina Męsikowska, Marta Piasecka, Wiktoria Pieczka, Agata Wyszomirska.
Gratulujemy!
10
Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w mini piłce siatkowej chłopców - Cekcyn (10.01.2020)
Drużyna grająca w składzie: Mateusz Bogun, Dominik Dochniak, Michał Wojnerowicz, Mikołaj Galiński, Bartosz Glazik, Jakub Gackowski, Konrad Kuffel, Piotr Kozłowski, Igor Ossowski, i Jakub Górecki wywalczyli I miejsce i będą reprezentować nasz powiat w ćwierćfinale wojewódzkim, który odbędzie się u nas - w Cekcynie - 21 stycznia.
GRATULUJEMY!
5
Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w mini piłce siatkowej dziewcząt - Tuchola (09.01.2020)
Drużyna dziewcząt grająca w składzie: Weronika Kłosowska, Amelia Pik, Aleksandra Klewicz, Klaudia Dronzkowska, Julia Folega, Kornelia Kelbratowska, Julia Kotyńska, Nadia Kulczyk, Patrycja Pieczka, Szmit Julia, Nikola Dzwonkowska wywalczyły III miejsce.
Gratulacje!
Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w Tenisie Stołowym - Gostycyn (08.01.2020)
Drużyna dziewcząt (V-VI) - III miejsce
- Weronika Kłosowska
- Aleksandra Klewicz
Drużyna chłopców (V-VI) - I miejsce
- Mateusz Bogun
- Michał Wojnerowicz
Drużyna dziewcząt (VII-VIII) - II miejsce
- Sandra Klewicz
- Eliza Smykowska
Drużyna chłopców (VII-VIII) - II miejsce
- Dominik Zaręba
- Michał Duda
Mateusz i Michał będą reprezentować powiat tucholski w ćwierćfinałach wojewódzkich, które odbędą się 15 stycznia w Bydgoszczy.
Gratulujemy i trzymamy kciuku.
"Kolęda płynie z wysokości i uczy miłości"
Jedną z najprzyjemniejszych tradycji bożonarodzeniowych jest wspólne śpiewanie kolęd. W piątek 20 grudnia na 2 i 3 godzinie lekcyjnej w sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas I - V, by posłuchać przedstawienia o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia i wspólnie zaśpiewać pieśni o narodzeniu Jezusa. Wysłuchaliśmy m.in. kolęd "Bóg się rodzi", "Dzisiaj w Betlejem", "Pójdźmy wszyscy do stajenki". Pomiędzy występami klas gospodarze miesiąca - uczniowie z II a i IV b - wymienili najważniejsze tradycje związane z grudniowymi świętami. Opowiadali o wysyłaniu kartek, uczęszczaniu w roratach, lepieniu pierogów i pieczeniu ciastek, sianku pod obrusem, 12 postnych potrawach, strojeniu choinki czy dzieleniu się opłatkiem. Przedstawienie urozmaiciły recytowane wiersze i zaśpiewane pastorałki. Każda z klas po swoim występie została nagrodzona brawami i słodkim upominkiem.
Gospodarze miesiąca
6
PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE
19.12.2019 r. gospodarze miesiąca, klasa VIc, wystąpili w przedstawieniu bożonarodzeniowym. Nie zabrakło w nim aniołów, diabłów oraz wykonywnych przez uczniów piosenek bożonardzeniowych. Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Rajzer oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniach.
Ewa Flasińska
Konkurs poświęcony Oldze Tokarczuk
10 grudnia br. odbył się w naszej szkole konkurs poświęcony Oldze Tokarczuk. Wybór daty nie był przypadkowy. Chcieliśmy w ten sposób uczcić dzień, w którym pisarka miała odebrać Nagrodę Nobla przyznaną jej w dziedzinie literatury za 2018 rok.
W konkursie wzięło udział 12 osób, głównie z klas siódmych, ale pojawiła się też skromna reprezentacja klas ósmychJ Zasady były proste, wystarczyło przeczytać dokładnie informacje umieszczone na gazetce poświęconej noblistce oraz rozsiane po budynku kartki
z ciekawostkami dotyczącymi nagrodzonej pisarki, a potem, w podanym terminie, rozwiązać test. Ci, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie, na pewno wiedzą więcej na temat Olgi Tokarczuk aniżeli przeciętny KowalskiJ Wyniki zostały ogłoszone w szkolnej bibliotece 17 grudnia br. i przedstawiają się następująco:I miejsce – Natalia Dekowska i Antonia Boczulak,
II miejsce – Kinga Müller i Julia Ziółkowska,
III miejsce – Weronika Patyna i Magdalena Kątna.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ten projekt. Gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia na następnym konkursie!
Katarzyna Rajzer
Archiwum Aktualności