• "Projekt okładki książki"

•             12 kwietnia w bibliotece szkolnej zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego "Projekt okładki książki". Wpłynęło 5 prac w kategorii klas I - II oraz 11 prac w kategorii klas III-IV.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Klasy I-II

I miejsce - Roksana Kelbratowska

II miejsce - Aleksandra Jonczyńska

III miejsce - Zofia Rutkowska

Klasy III-IV

I miejsce - Julia Pestka

II miejsce - Lena Dzwonkowska

III miejsce - Oliwia Kelbratowska

Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i książkami. Gratulujemy zwycięzcom! Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach!

Karolina Klinger-Grzona

Małgorzata Wojtasik

• Podsumowanie Szkolnego Turnieju Piłki Siatkowej

• 30 marca 2023 roku nastąpiło podsumowanie Szkolnego Turnieju Piłki Siatkowej drużyn mieszanych. Zawodnicy, którzy znaleźli się na podium otrzymali w nagrodę medale, ufundowane przez UKS Sprint, a wszystkie klasy pamiątkowe dyplomy Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: na poziomie klas V - VI oraz VII - VIII. Graliśmy systemem każdy z każdym. Po wielu zaciętych meczach w grupie młodszej zwyciężyła klasa VI b , grająca w następującym składzie: Oliwia Mazurowska, jagoda Mazurowska, Laura Szulczyk, Zosia Kołodziejczak, Marta Malinowska, Maks Sala, Kajetan Lipkowski, Kacper Jasnoch, Dawid Jóźwik, Paweł Marcinkiewicz i Szymon Gromowski, drugie miejsce zajęła klasa V b, trzecie VI a, czwarte klasa V a. W grupie starszej zwyciężyła pierwsza drużyna z klasy VIII a, grająca w składzie: Andżelika Sobocińska, Tosia Rogalska, Iza Szymańska, Daria Dochniak , Karolina Romanik, Maciej Sierosławski, Bartek Kehn, Wojtek Igliński, Tymek Derdowski i Kacper Krawczyk. Na drugim miejscu uplasowała się klasa VII b, Trzecie miejsce zajęła druga drużyna z klasy VIII a, czwarte miejsce  - VII a, piąte - VIII b, szóste - VIII c. Gratulujemy wszystkim zawodnikom za odwagę, zaangażowanie i wolę walki. Oczywiście  - kolejna odsłona rozgrywek już za rok, na które już dzisiaj zapraszamy. A do tego czasu trenujcie i poprawiajcie swoje umiejętności. Ze sportowym pozdrowieniem - nauczyciele wychowania fizycznego.

Janina Wegner

• ,,Pomagam bezpiecznie w gospodarstwie rolnym’’

• We wtorek (04.04.2023r.) w naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjno – informacyjne pt. ,,Pomagam bezpiecznie w gospodarstwie rolnym”. Spotkanie organizowane było przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) w Sępólnie Krajeńskim, które poprowadziła pani Monika Senska. Pani Monika zachęcała by wolny czas poświęcić na poszerzenie wiedzy o zagrożeniach wypadkowych i zasadach ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Zapraszała do skorzystania z bogatej oferty publikacji, dostępnych na stronie internetowej Kasy. W materiałach edukacyjnych omówione zostały zasady bezpieczniej pracy oraz sposoby minimalizowania ryzyka wystąpienia wypadku podczas pracy rolniczej.

W spotkaniu brały udział klasy: 3a, 3b, 3c, 7a i 7b. W klasach młodszych została przeprowadzona pogadanka i  dyskusja oraz przedstawiony został  film na temat bezpiecznego pomagania w gospodarstwie rolnym. W klasach siódmych dodatkowo na koniec był test. Czworo uczniów z najwyższą liczbą punktów otrzymało nagrody rzeczowe. Wszyscy uczniowie otrzymali książeczki za udział w spotkaniu.

Oto wyniki konkursu:

- I miejsce: Przemysław Szulc kl. 7a (19/19 punktów)

- II miejsce: Aleksandra Augustyńska kl. 7a (18/19 punktów)

Michał Budnik 7b (18/19 punktów)

Mateusz Miszke kl. 7b (18/19 punktów)

Gratulujemy !!!

Rolnicy oraz wykonujący prace i przebywający w gospodarstwie rolnym narażeni są na szereg niebezpiecznych czynników, które mogą powodować wypadki, charakterystyczne dla tej gałęzi produkcji. Obsługa maszyn i urządzeń, zwierząt, stosowanie chemicznych środków ochrony roślin, przenoszenie ciężkich przedmiotów czy wykonywanie czynności na wysokości niosą ze sobą ryzyko dla zdrowia i życia rolników i osób trzecich. Można zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia tych problemów, przestrzegając zasad bezpieczeństwa i higieny pracy i identyfikując zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych. Mniej tych niepożądanych zdarzeń to również mniej osobistych, społecznych i finansowych kosztów wypadków przy pracy i chorób zawodowych rolników.