• Światowy Dzień Pszczół

          • 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół.Z tej okazji Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy ogłosił konkurs plastyczny  Dzikie pszczoły. Konkurs inspirowany był działaniami Tucholskiego Parku Krajobrazowego, które miały na celu przybliżenie dzieciom roli samotnie żyjących pszczół w przyrodzie, do których nie należy pszczoła miodna. W Polsce żyje 470 gatunków dzikich pszczół. Trzmiele to również pszczoły. W Polsce żyje ich 29 gatunków i wszystkie podlegają ochronie. Pszczoły samotne i trzmiele to lepsi zapylacze niż pszczoła miodna i to dzięki nim mamy owoce i warzywa!W naszej szkole przeprowadziłam konkurs wewnętrzny. To pozwoliło wyłonić sześć prac, które zostały wysłane na owy konkurs.Miło mi poinformować, że dwóm uczniom z naszej szkoły udało się zdobyć nagrody.

            Jury w składzie:

            D. Borzyszkowska

            B.Grzesiak

            K.Ponichtera

            J.Mechlińska

            nagrodziło następujących uczniów z naszej szkoły:

            Nikola Pietrzak z kl. - 2c I miejsce

            Antoni Block z kl.2b - wyróżnienie

            Nagrody do naszej szkoły dostarczyła pani Magda Rychłowska, która koordynowała konkurs w SOSW.

            Ze względu na niewielki odzew w naszej szkole postanowiłam nagrodzić wszystkich sześcioro uczestników!

            A są to:

            Ksawery Zalewski 1a

            Antoni Block 2b

            Bartłomiej Hoffmann 2c

            Kornelia Mójta 2c

            Nikola Pietrzak 2c

            Anna Kawczyńska 3b

            Serdecznie DZIĘKUJĘ za udział, bo dzięki Waszemu zaangażowaniu mogliśmy jako szkoła wziąć udział w konkursie powiatowym. Gratuluję tym bardziej, że konkurencja był ogromna!!!

            Liczę, że następnym razem będzie więcej chętnych, bo zawsze warto próbować;)

            E. Sawicka:)

          • Osiedle dzikich zapylaczy...

          • W bieżącym roku szkolnym klasa III c realizowała autorski program ekologiczny „Eko-logicznie”, w ramach którego stworzyła przyszkolny ogródek będący bazą gniazdowania i bytowania dzikich pszczół. Nie bylibyśmy w stanie zrealizować tego projektu, gdyby nie wsparcie instytucji wspierających szkołę oraz osób prywatnych, które bezinteresownie przekazały nam rośliny lub fundusze na zakup sprzętu ogrodniczego. W szczególności dziękujemy:

            - Tucholskiemu Parkowi Krajobrazowemu za inspirację, domki dla owadów oraz siewy łąki kwietnej i kwiatów wabiących motyle;

            - Nadleśnictwu Trzebciny za przekazanie 20 sadzonek kwiatów wieloletnich;

            - Bankowi Spółdzielczemu Koronowo Oddział w Cekcynie – za sfinansowanie zakupu sprzętu wykorzystywanego przy pielęgnacji ogródka;

            - Państwu Puchowskim z Bieszewa za sadzonki wieloletnich krzewów i traw;

            - Kwiaciarni Sierosławscy z Cekcyna za ziemię oraz sadzonki kwiatów.

            Pozostało nam tylko dbać o wysiane i zasadzone rośliny oraz oczekiwać pierwszych lokatorów. :)

          • Konkurs pt. „ Moja Majówka” –  rozstrzygnięty

          •  

            W małej świetlicy 11.05.2022r. został rozstrzygnięty  rodzinny konkurs pt. Moja Majówka” przeznaczony dla uczniów  klas I – IV. Konkurs polegał na  stworzeniu pracy plastycznej opowiadającej o Waszej majówce – tej, którą wspominacie, którą planujecie  lub o której marzycie. W tworzeniu pracy mogła uczestniczyć rodzina. Prace dostarczone zostały ocenione przez jury. Jury przy ocenianiu prac szczególną uwagę zwracało na pomysłowość, estetykę i oryginalność.

            Wyniki konkursu:                           

            1. Zuzanna Kamecka 3b,

            2. Ksawery Zalewski  1a,

            3. Maja Nadobna  4b

            Wyróżnienie :

            Antoni Block 2b.

             

          • Wyjazd do Teatru Muzycznego

          • Sprawozdanie z wyjazdu do Teatru Muzycznego

            im. Danuty Baduszkowskiej w Gdyni

                        24 kwietnia 2022 roku nasza klasa 6b  wraz z panią wychowawczynią Karoliną Klinger-Grzoną i panią od wychowania fizycznego -  Janiną Wegner pojechała busem do Gdyni do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej. Musical, który obejrzeliśmy,  nosił tytuł "Piotruś Pan".

                        Spektakl rozpoczął się o 12:00 i trwał 3 godziny z 1 przerwą. W przedstawieniu razem z Wendy, Jasiem i Misiem przenieśliśmy się do bajkowej krainy Nibywalencji, gdzie mogliśmy przeżywać razem z bohaterami bardzo emocjonujące przygody: straszne spotkanie z groźnym Kapitanem Hakiem i jego bandą Piratów, wesołe spotkania z fantastycznym Krokodylem - postrachem Piratów, ekscytujące pływanie po oceanie razem z uroczymi Syrenami, poruszające spotkanie z Tygrysią Lilią, którą Piotruś uratował od śmierci, a potem wielki bal na cześć Piotrusia, przygotowany przez wdzięczne plemię   Indian. Tyle przygód, wesołych piosenek znanych nam z bajki muzycznej oraz malowniczych kostiumów sprawiło, że spektakl był barwny, efektowny i bardzo atrakcyjny.

                        Po spektaklu byliśmy w McDonaldzie i z wypełnionymi brzuchami wróciliśmy do domu. Bardzo nam się podobało. Chętnie pojechalibyśmy jeszcze raz.

          • Kleszcze już nam nie są straszne…

          • 26 kwietnia 2022 roku uczniowie klasy 1a i 2a w ramach innowacji „EkoEmocje” gościli w murach szkoły pracownika Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Pani dr Barbara Grzesiak przygotowała prelekcję pt. Kleszcze- fakty i mity”. Obaliła wiele mitów dotyczących kleszczy, a uczniowie dowiedzieli się, jak prawidłowo samodzielnie usunąć kleszcza. Okazuje się, że nie musimy się ich bać, jeśli wyciągnęliśmy kleszcza w czasie do 24 godzin od momentu, gdy wkuł się w ciało, ponieważ nie przekazał nam jeszcze zarazków. Uczniowie obejrzeli pod binokularem budowę tych pajęczaków. Już wiemy, co zrobić, aby kleszcze nas unikały.

            M.Ch.

          • Dzień Świadomości Autyzmu

          • Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski. W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Nasza szkoła również brała udział w jednej z takich akcji „Polska na Niebiesko” . Nauczyciele i uczniowie okazali solidarność z osobami ze spektrum autyzmu przyszli do szkoły ubrani w kolorze niebieskim .Poprzez swój  strój chcieli zaakcentować swoje wsparcie.

            Celem tego wyjątkowego dnia jest uwrażliwienie szczególnie młodych ludzi na to, że „inny” nie znaczy gorszy, uświadamianie, czym jest autyzm, co oznacza, jak tworzyć pozytywne relacje ze wszystkimi, jak akceptować „inność”, jak wzrastać w poczuciu akceptacji i szacunku, jak nieść pomoc, jak być empatycznym. Dzień autyzmu, daje nam Nauczycielom, Pedagogom, okazję do tego, aby przekazywać całemu zespołowi klasowemu, wiedzę na temat tego zaburzenia, integrować grupę, pokazywać i uczyć, jak być dobrym kolegą, koleżanką, człowiekiem! Wiedza jest kluczem do zrozumienia i bycia razem, do tworzenia wzajemnych relacji, a także radzenia sobie z własnymi emocjami. Poznanie potrzeb kolegi i jego odmienności może stać się początkiem wspaniałej relacji. Wrażliwość, otwartość na drugiego człowieka, uważność to wartości nieocenione. Chcemy uświadamiać wszystkich uczniów, jak ważna jest tolerancja, akceptacja, zrozumienie.

          • Solidarni z Ukrainą.

          • Dziś podczas spontanicznej akcji nauczyciele i uczniowie naszej szkoły w trakcie trwania godziny wychowawczej wyrazili solidarne poparcie dla Ukrainy. W geście poparcia  młodzież stworzyła przed budynkiem szkoły żywą flagę trzymając  żółte i niebieskie kartki.

            Tym gestem chcemy dać sygnał, że jesteśmy z Wami w tym trudnym czasie!

             

          • Pomoc dla Ukrainy

          • W związku z sytuacją w Ukrainie nasza szkoła włączyła się w pomoc dla potrzebujących uchodźców. Zarówno w budynku przy Szkolnej 8 jak i Szkolnej 41A trwa zbiórka darów w postaci: kocy, śpiworów, opatrunków, żywności z długim terminem ważności, przyborów szkolnych dla dzieci.

            Bądźmy razem!

        • XXV Gminny Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego
          • XXV Gminny Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

          • XXV Gminny Mikolajkowy Turniej Tenisa Stołowego odbył się 14 stycznia 2022 roku w hali widowiskowo-sportowej w Cekcynie. Wzięło w nim udział 72 zawodnikow że szkół podstawowych w Cekcynie i Zielonce. W grupie młodszej ( 2009- 2011) na pierwszych trzech miejscach uplasowali się Martyna Kortas Andżelika Sobocińska i Sandra Zaleska, a wśród chłopców TymoteuszDerdowski Eryk Lipkowski i Szymon Łepek. W grupie starszej (2007-2008) na podium stanęli: Julia Kotyńska, Aleksandra Klewicz i Weronika Kłosowskiego, a wśród chłopców Mateusz Bogun, Mateusz Zaleski i Bartosz Glazik.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Cekcynie
      • Szkoła Podstawowa (52) 33 47 129
      • Szkoła Podstawowa ul. Szkolna 8, 89-511 Cekcyn Szkoła Podstawowa ul. Szkolna 41a, 89-511 Cekcyn Poland
      • W Szkole Podstawowej w Cekcynie powołano inspektora ochrony danych, który jest dostępny pod adresem e-mail: iod.spcekcyn@cekcyn.pl. Do IOD należy kierować tylko sprawy związane z przetwarzaniem Państwa/uczniów danych przez Szkołę w tym sprawy dotyczące realizacji praw osób, których dane dotyczą w zakresie dostępu do swoich danych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, czy sprzeciwu na ich przetwarzanie.
    • Logowanie