• Turniej szachowy w Bysławiu.

• 26 listopada 2022 roku w Bysławiu odbył się turniej szachowy Polubić szachy – zostań mistrzem. Były to zawody indywidualne. W zawodach wzięło udział 120  zawodników. Każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy medal. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć. Jak zawsze było dużo emocji i stresu, ale nasi uczniowie nie zawiedli. Najlepszy z naszej szkoły był Michał Hoffmann z klasy 8c, który zajął II miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali:                                                                                                                        Kacper Fułat - 4a, Miłosz Kosowski 6a, Eryk Lipkowski - 7b, Stanisław Rychłowski -  7b,                               Milan Hoffmann - 8b i Amelia Nowak - 8c.

Wielkie gratulacje dla młodych zawodników !!!

Fotorelacja Patrycja Babińska

• Finał Kujawsko - Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych.

• 15 listopada 2022 roku w Bydgoszczy odbył się Finał Kujawsko - Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych. W zawodach wzięły udział zwycięskie drużyny z poszczególnych powiatów z naszego województwa. Było ich 9. Wśród tych wszystkich drużyn ekipa z naszej szkoły zajęła bardzo wysokie IV miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali:
            Szymon Rajzer
            Michał Hoffmann
            Milan Hoffmann
            Amelia Nowak

Wielkie gratulacje dla młodych szachistów !!!

Janina Wegner

• IV Powiatowy Turniej Szachowy Szach z Jedynką

• 11 października 2022 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi trwała rywalizacja młodych szachistów. Były to zawody drużynowe. Naszą szkołę w kategorii klas VII - VIII  reprezentowali: Szymon Rajzer, Michał Hoffmann, Milan Hoffmann i Amelia Nowak.
            Nasi reprezentanci kolejny raz nas nie zawiedli i zajęli wśród wszystkich startujących I miejsce, równocześnie uzyskując awans na zawody wojewódzkie, które odbędą się w Bydgoszczy 15 listopada. Wielkie gratulacje dla młodych zawodników!!! I oczywiście mocno zaciskamy kciuki za powodzenie na tym kolejnym, wyższym szczeblu rozgrywek.

Grupę młodszych zawodników tworzyli: Eryk Lipkowski, Stanisław Rychłowski, Kacper Fułat i Lena Dampc. Ta drużyna zajęła IV miejsce wśród 7 startujących.

Gratulacje!

• Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w Pice Nożnej

• Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w Pice Nożnej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej

12 października 2022roku w Tucholi odbyły się mistrzostwa powiatu w piłce nożnej chłopców. Na zawody przybyło aż 7 drużyn.

Drużyna z naszej szkoły zajęła wysokie II miejsce.

A szkołę naszą reprezentowali: Bartosz Kehn, Maciej Sierosławski, Wiktor Nowak, Tymoteusz Derdowski, Igor Dronzkowski, Jakub Folega, Oskar Górka, Wojciech Igliński, Kacper Krawczyk, Filip Myśliński i  Krzysztof Napiontek.

• KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY

• W październiku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych został ogłoszony konkurs plastyczny na Najładniejszą zakładkę do książki. Wpłynęły łącznie 53 prace, wszystkie oryginalne i przepięknie wykonane.  9 listopada autorzy prac zostali nagrodzeni dyplomami, książkami, zakładkami i słodkim upominkiem.

Wyniki w kategorii klas I - II:

I miejsce - ALEKSANDRA KAMIŃSKA

II miejsce - MARTYNA MARCZAK

III miejsce - FRANCISZEK MYŚLINSKI

wyróżnienie - PAWEŁ BAUZA, TOMASZ SMIGEL, WIKTORIA IGLINSKA, ALAN GÓRECKI, JAKUB WALENTY, FILIP SUCHOMSKI, ALEKSANDRA MARCZAK, OLGA DURAJ, JAN GOSTOMCZYK

Wyniki w kategorii klas III - IV:

I miejsce - KORNELIA MÓJTA

II miejsce - ALICJA GOŁĄB

III miejsce - LENA KWIATKOWSKA

wyróżnienie - ANTONI BLOCK, ZOFIA KAMECKA, NIKOLA PIETRZAK

Gratulujemy!

Karolina Klinger-Grzona i Małgorzata Wojtasik

• "Kosmiczna" wyprawa do Planetarium

• 28 października uczniowie klas siódmych wraz z wychowawczyniami Panią Izą Kamecką i Karoliną Klinger-Grzoną oraz Panią wicedyrektor Kasią Jankowską wybrały się do toruńskiego Centrum Popularyzacji Kosmosu - Planetarium.

Po przyjeździe zostaliśmy podzieleni na grupy, by zwiedzić dwie wystawy: BAZA MARS#17 oraz GEODIUM.

Baza MARS#17 to interaktywna przestrzeń zaaranżowana w formie bazy kosmicznej, gdzie  mieliśmy do wykonania  czynności niezbędne do tego, by przeżyć poza Ziemią np. usuwanie drobnych awarii, badanie próbek gruntu "Czerwonej Planety" czy właściwe gospodarowanie energią.

Wystawa Geodium poświęcona jest Ziemi jako planecie. Mogliśmy skorzystać z interaktywnych  urządzeń, przeprowadzać eksperymenty, poznać zjawiska takie jak: pole magnetyczne, trzęsienie Ziemi, konwekcja, efekt Coriolisa, lepkość cieczy, cyklon, źródła energii odnawialnej, tornado, spłaszczenie planet, start rakiety, zorza polarna. Obejrzeliśmy także kolekcję meteorytów.

Następnie udaliśmy się na seans MAKROKOSMOS. Jest to wirtualna podróż do granic poznawalności Wszechświata oraz opowieść o poszerzaniu wyobraźni i wiedzy o Kosmosie.

Połączyliśmy wiedzę i naukę z lekcją w terenie, zachowamy w pamięci "kosmiczne" wrażenia.

Wyjazd udało się zorganizować dzięki dofinansowaniu ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Cekcynie. Dziękujemy!

• Powiatowe Drużynowe Zawody w Tenisie Stołowym.

• 28 października 2022 roku w Gostycynie odbyły się Powiatowe Drużynowe Zawody w Tenisie Stołowym.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej z  Cekcyna startowała w czterech kategoriach:

Dziewczęta młodsze -Nicola Wysocka i Oliwia Mazurowska zajęły-3 miejsce,

Chłopcy młodsi-Maksymilian Sala,Eryk Lipkowski zajęli -1 miejsce,

Dziewczęta starsze-Martyna Kortas, Andżelika Sobocińska zajęły -1 miejsce,

Chłopcy starsi-Tymoteusz Derdowski, Maciej Sierosławski zajęli-1 miejsce.

Gratulujemy uczestnikom i  zwycięzcom.

Dorota Ziółkowska